Zázrak jménem arganový olej

Zázračný arganový olej, neboli tekuté zlato, pochází z Maroka a má vyživující a hydratační schopnosti. Toho začaly hojně využívat kosmetické firmy, které jej přidávají do svých výrobků. Pro ty, kteří dávají přednost přírodním produktům, je také k dostání v čisté podobě.

zdroj: stock.xchng by Belovodchenko Anton

zdroj: stock.xchng by Belovodchenko Anton

Využití arganového oleje

Tvář

Vyzkoušejte ráno a večer po vyčištění obličeje vmasírovat pár kapek do pokožky. Olej se hodí i pro majitele mastné pleti, protože se rychle vsákne a nezanechává pocit mastnoty.

Peeling

Vezměte hrst hnědého cukru a smíchejte ho s kapkami arganového oleje. Pleť jím pak jemně obruste. Tuto směs můžete použít i na peeling rtů. Nakonec pleť důkladně opláchněte.

Make-up

Neutrácejte za BB krémy a vyrobte si ho sami doma. Do podkladové báze přidejte tři až čtyři kapky arganového oleje. Pleť bude rázem vyživená, sjednocená a bude vypadat svěže.

Vlasy

Arganový olej můžete využít i namísto kondicionéru. Pár kapek vetřete do vlhkých konečků a již neoplachujte. V případě, že vás trápí suché vlasy, vmasírujte do pramenů přiměřené množství oleje. Pak zabalte vlasy do ručníku a nejlépe nechte působit přes noc. Ráno vlasy umyjte obvyklým způsobem.

Čtěte také:   Odličte pečlivě svou pleť

Koupel

Milujete teplou koupel? Ta může vaši pokožku vysušit, ale když přidáte pár kapek oleje do vody, vaše kůže bude hebká. Pokud dáváte přednost sprše, smíchejte olej přímo se sprchovým gelem.

Masáž

Nejen, že je arganový olej vhodný namísto masážního olejíčku, ale skvěle nahradí i tělové mléko. Zvláště v zimě pleť potřebuje hydrataci a výživu a olej je pro ni to pravé.

Suchá místa

Olej vás zbaví suchých míst na loktech, kolenou, rukách a patách.

One Comment

  1. Je opravdu výborný i na mastnou pleť, osobně odzkoušeno