Obrňte se proti chřipce

Podzimní období plné nepříznivého počasí a teplotních výkyvů je zase tady. S tím přichází i nemoci, jako jsou virózy nebo chřipka. Jak chřipce předejít a jak se proti ní bránit?

zdroj: stock.xchng by Cécile Graat

zdroj: stock.xchng by Cécile Graat

Prevence

Chřipku dostanete, ani nevíte jak. V jednu chvíli je vám dobře, a v té druhé vás sklátí vysoké horečky. Předcházejte rizikovým situacím a vybudujte si proti ní imunitu.

Pro vznik chřipkové epidemie je příhodné nejen chladné počasí, ale i seskupení lidí v uzavřených a špatně větraných prostorech. Bakterie a viry se tak lépe množí. Proto se pokuste vyhýbat kinům, divadlům, klubům a podobným kulturním místům.

Důležitá součást prevence je dodržování hygieny, jelikož na veřejných místech lehce přijdete do styku s viry. Samozřejmostí je mytí rukou a potravin i pravidelná desinfekce rukou tam, kde nemáte přístup k umytí, např. v MHD.

Chřipka se vám vyhne, když se budete otužovat a dodržovat zdraví životní styl, který by měl zahrnovat kvalitní spánek, stravu a pohyb.

Vybudujte si imunitu

K získání imunity vám pomůže očkování. Vakcína obsahuje mrtvé viry chřipky, které stojí za onemocněním. Nemusíte se bát, že po vakcíně dostanete chřipku, je v ní jen malé množství virů, díky nimž si tělo vybuduje imunitu.

Čtěte také:   Probiotika jako pomocníci od obtíží s trávením

Očkování se doporučuje zejména lidem starším 65 let a osobám s chronickým onemocněním. Těmto dvěma rizikovým skupinám je očkování hrazeno z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Comments are closed.