Melounový šumivý koktejl

Máte rádi sladké, barevné koktejly, které zpestří nejen vaši oslavu, nebo párty? Či si chcete jen něco dobrého, vychlazeného dopřát v letních dnech? Šumivý melounový nápoj je tím pravým nápojem, který ochladí vaše tělo, jen vám rychle stoupne do hlavy – takže žádné koupání!

vodní melounVodní meloun patří mezi velice oblíbené letní ovoce. Není se čemu divit – obsahuje velké množství vody a cukru. A právě v letních dnech bychom měli pít vody co nejvíce – 3 až 5 litrů denně. Ideálně vychlazenou, bez cukru. Tento koktejl je kombinací všeho dobrého, ale i trošku zrádného. Vyzkoušejte ho a sami uvidíte, jaký úspěch sklidíte.

Potřebujete k tomu: 1 větší bez peckový meloun, 3 šálky vychlazené vodky, 3/4 limetkové šťávy, 2 šálky šumivého nápoje (jako je sprite), kostky ledu, mixér, větší sítko, lžíci na vydlabání dužniny, plastové brčka, 1 limetka, pár listů máty, trošku třtinového cukru.

Postup: nejdříve vydlabeme dužninu melounu a tu vložíme do mixéru, kde ji pořádně rozmixujeme. Melounovou šťávu přelijeme do skleněné nádoby přes větší sítko, abychom se zbavily větších kousků, či pecek. Šťávu opět vložíme do mixéru, kde přidáme trochu třtinového cukru, vodku, limetkovou šťávu a nakonec šumivý nápoj. Dobře promícháme a necháme v lednici odstát alespoň hodinu. Před podáváním přidáváme kostky ledu. Slupku od melounu ale nevyhazujeme. Tento koktejl vlijeme do vydlabaného melounu a přidáme plastové brčka.

Čtěte také:   Máte suché vlasy? Jednoduchý přírodní recept

 

 

Fotografie publikována se svolením od Tiverylucky Photography FreeDigitalPhotos.net

 

 

Comments are closed.