Jaká je platební budoucnost cestujícího?

V budoucnu si budete moci koupit z pohodlí domova jízdenku na vlak, městskou hromadnou dopravu i vstupenku na koncert.

zdroj: stock.xchng by christoph burgdorfer

zdroj: stock.xchng by christoph burgdorfer

Poslat si ji budete moci nechat do aplikace chytrého telefonu, emailem nebo si ji nahrát na chytrou dopravní kartu. Na čem momentálně pracují vývojáři systémů pro dopravní podniky a distribuci jízdenek?

Chytré automaty

Chytrý prodejní automat umí pracovat s klasickými čipovými platebními kartami i chytrými dopravními kartami. Umí načíst QR kód z papírového voucheru či displeje telefonu a přijímá bankovky a mince.

Bezkontaktní, NFC či digitální platby a peněženky

Jedná se o aplikaci (peněženku), kterou máte nainstalovanou v chytrém telefonu, tabletu či počítači a prostřednictvím které budete moci nakoupit v elektronickém obchodu.

Plánovací terminál

Jste na dovolené? Pak přivítáte výtvor, díky kterému si budete moci naplánovat cestu po místních památkách. Na terminálu prostřednictvím chytré dopravní karty můžete zadat, jaká místa byste chtěli ve městě navštívit. Systém vám doporučí nevhodnější trasu, kterou synchronizuje pomocí internetu s vaším chytrým telefonem nebo dopravní kartou. Navíc si budete moci zakoupit jízdenku nebo vstupenku.

Čtěte také:   Proč je důležitá znalost cizího jazyka?

Mobil jako načítací zařízení

Mobilní telefon se díky aplikaci a prostřednictvím datového připojení promění v kontaktní terminál a vy si budete moci ověřit platnost nahraných jízdenek v kartě či si je zakoupit a do dopravní karty nahrát.

Comments are closed.