Zájem o luxusní zájezdy roste

Užít si maximální luxus na dovolené může jen málokdo z nás. Takových klientů jsou zatím pouze stovky, ovšem každoročně přibudou desítky procent nových.

zdroj: stock.xchng by Kimberly Appelcline

zdroj: stock.xchng by Kimberly Appelcline

Mluvčí skupiny Fischer uvedl, že nejvíce je znát nárůst luxusního cestování. Náročná klientela má dle jeho slov stabilní kupní sílu a cestování patří k aktivitě, kterou si dopřává pravidelně. A právě cestovní kancelář Fischer založila před dvěma lety značku Privileq, jejíž služby využilo přes dvě stě bohatých lidí. Pro příklad –  prodloužený víkend v Itálii pořídíte za sto tisíc korun.

Existuje i cestovní kancelář, která se zaměřuje výhradně na milionáře. Exclusive Tours využívá poptávky po luxusním cestování. Nárůst tržeb byl za rok 2013  o téměř 50 procent. Téměř polovina zájezdů se prodala za více než 250 tisíc korun, každý dvacátý zákazník utratil více než milion korun a každý pětadvacátý si objednal soukromý tryskáč.

Mezi nejoblíbenější destinace patří ostrovy v Indickém oceánu a necelá třetina klientů dává přednost Evropě, jako je Řecko nebo Francie. Oblíbené jsou i Maledivy, Seychely, luxusní safari Iodge v Tanzanii nebo Bostwaně.

Comments are closed.