Ostrov Ischia

Věčně zelený ostrov  – to je italská Ischia. Původem vulkanický ostrov se nalézá v Neapolském zálivu. Dodnes je na něm patrná sopečná činnost ve formě horkých pramenů, přírodních vývěrů horké páry, přírodní sauny a horkých písků, čehož se využívá k provozu termálních lázní. Mezi nejnavštěvovanější lázně patří Poseidonovy zahrady a Afroditiny a Apollonovy zahrady.

cestováníPláže na Ischii jsou většinou písečné. Největší pláží je Maronti v blízkosti městečka Sant´Angelo. Horké prameny vyvěrající do moře najdeme u kamenité pláže Sorgeto.

Ischia není jen ostrovem termálních pramenů. Naši pozornost si zasluhuje botanická zahrada La Mortella nedaleko městečka Forio a kaktusová zahrada Ravino. Za návštěvu stojí Aragonský hrad, který byl postaven v 15. století v části hlavního města Ischia Ponte, Mořské muzeum a archeologická muzea Santa Restituta a Villa Arbusto.

Ve městech ani v okolí nenajdeme výškové budovy kvůli zachování přirozeného rázu krajiny. Městečka na návštěvníky dýchají historií a chlubí se památkovými i přírodními pozoruhodnostmi. V Lacco Ameno je k vidění původní lávová vyvřelina, která byla opracována mořským příbojem a větrem do tvaru houby. Pýchou městečka Forio jsou kostely a v nejjižněji položeném městečku Sant´Angelo stojí za povšimnutí výběžek Punta Sant´Angelo, na jehož vrcholu se nalézají trosky věže, která byla zničena v roce 1809 admirálem Nelsonem při obléhání ostrova Angličany.

Čtěte také:   Milujete adrenalin? Navštivte zábavní park v Německu

Ostrov Ischia právem patří mezi nejkrásnější ostrovy Středomoří. Pro své čisté moře a řadu termálních pramenů je ideálním místem pro strávení bezstarostné a odpočinkové dovolené.

Zdroj fotografie: stock.chng

Comments are closed.