Jarní očista organismu

Jarní období je vhodné k vnitřní očistě organismu. Detoxikace výrazně odlehčí orgánům a zbaví tělo plísní, kvasinek, toxinů a těžkých kovů. Zároveň vyčistí trávicí trakt, játra, ledviny, lymfatický a cévní systém.

Tipy pro detoxikaci

Dopřejme tělu odlehčený den, kdy budeme dodržovat pitný režim (minimálně 3 litry čisté vody) a jíst pouze zeleninu a ovoce v přírodní a neupravené podobě. Zažívací trakt nebude mít práci s trávením a tělo si odpočine.

Tělo také zbavíme škodlivin návštěvou sauny. Dbáme na dostatečný příjem tekutin a po sauně nezapomeneme na studenou sprchu. Poté celý proces opakujeme.

Jsme-li příznivci bylinek, pijeme 3 šálky kopřivového odvaru po dobu 14 dní. Kopřiva čistí játra, krev a pleť.

V rámci jarní očisty zařadíme do denního režimu pohyb. Sportem povzbudíme krevní oběh, odplavíme škodliviny a zaženeme špatnou náladu.

Zázračným a nejúčinnějším počišťovacím prostředkem je často podceňovaná voda. Za den bychom jí měli vypít dva až tři litry. Možné je nahradit ji bylinkovými čaji nebo zředěnými ovocnými džusy.

Nejen tělo potřebuje nabudit. Dopřejme odpočinek své mysli a vyhýbejme se stresu. Věnujme se svým zálibám, setkávejme se s lidmi, které máme rádi a zpříjemněme si den procházkou v přírodě.

Čtěte také:   Pokoušíte se zhubnout? Přinášíme vám 7 dietních triků!

Ideální délka jarní očisty organismu jsou dva měsíce. Nelekejme se, když dojde ke změně barvy stolice či moči a zhorší se nám pleť. Škodliviny unikají z těla nejrychlejší cestou a jak se jejich hladina snižuje, tyto přídatné příznaky postupně vymizí.

Comments are closed.