Kupujeme opalovací krémy

Před slunečními paprsky bychom se měli dostatečně chránit. Jak moc dobře víme, sluneční paprsky, přesněji UV záření nám způsobuje rakovinu kůže. A rakovina je nemoc, při které máme šanci na vyléčení 50 % k 50 %. Mnoho z nás ale úmyslně hazarduje se svým zdravím jen proto, aby měli krásnou, hnědou kůži. 

opalovací krémOpalovací krémy můžeme zakoupit jak v lékárně, tak drogérii či nějakém supermarketu. Ale problém asi nastane v tom, jaký typ potřebujeme. Ono vyznat se v tom, co které značky na opalovacích krémech znamenají, není vůbec jednoduché. A tak často sáhneme po krému buď s malým, nebo velkým číslem. Ale to není vše.

Co tedy znamenají jednotlivé značky na opalovacích krémech?

UV-A: sluníčko vyzařuje právě až 95% tohoto záření, které se dostávají hlouběji do pokožky a způsobují nám vrásky, stárnutí,  a zvyšují riziko rakoviny kůže.

UV-B: toto záření, i když je docela malé právě zvyšuje větší riziko rakoviny kůže než záření UV-A

SPF: je schopnost zabránit UV-B paprskům, aby pronikaly do kůže a kůži spálily. SPF ale nechrání proti UV-A paprskům!

Čtěte také:   Zázvor nejen proti nachlazení

Jak vysoké číslo opalovacího krému si mám koupit?

Pokud si nevíte radu, jaké číslo by měl mít váš opalovací krém, zde je malý výpočet: Má kůže zčervená bez přípravku do 20 minut. Na sluníčku, nebo ve vodě chci strávit hodinu. 120 minut:20 minut = 6 faktor.  Vzhledem k tomu, že nejnižší číslo je 5, rozhodně bych zvolila vyšší číslo – tedy 10, nebo mnohdy často doporučenou 15- tku.

 

 

Fotografie publikována se svolením od Stockimages Photography FreeDigitalPhotos.net

Comments are closed.