Kupujeme opalovací krémy

Před slunečními paprsky bychom se měli dostatečně chránit. Jak moc dobře víme, sluneční paprsky, přesněji UV záření nám způsobuje rakovinu kůže. A rakovina je nemoc, při které máme šanci na vyléčení 50 % k 50 %. Mnoho z nás ale úmyslně hazarduje se svým zdravím jen proto, aby měli krásnou, hnědou kůži. 

opalovací krémOpalovací krémy můžeme zakoupit jak v lékárně, tak drogérii či nějakém supermarketu. Ale problém asi nastane v tom, jaký typ potřebujeme. Ono vyznat se v tom, co které značky na opalovacích krémech znamenají, není vůbec jednoduché. A tak často sáhneme po krému buď s malým, nebo velkým číslem. Ale to není vše.

Co tedy znamenají jednotlivé značky na opalovacích krémech?

UV-A: sluníčko vyzařuje právě až 95% tohoto záření, které se dostávají hlouběji do pokožky a způsobují nám vrásky, stárnutí,  a zvyšují riziko rakoviny kůže.

UV-B: toto záření, i když je docela malé právě zvyšuje větší riziko rakoviny kůže než záření UV-A

SPF: je schopnost zabránit UV-B paprskům, aby pronikaly do kůže a kůži spálily. SPF ale nechrání proti UV-A paprskům!

Čtěte také:   Čím ošetřit bodnutí od komára? Přírodním lékem!

Jak vysoké číslo opalovacího krému si mám koupit?

Pokud si nevíte radu, jaké číslo by měl mít váš opalovací krém, zde je malý výpočet: Má kůže zčervená bez přípravku do 20 minut. Na sluníčku, nebo ve vodě chci strávit hodinu. 120 minut:20 minut = 6 faktor.  Vzhledem k tomu, že nejnižší číslo je 5, rozhodně bych zvolila vyšší číslo – tedy 10, nebo mnohdy často doporučenou 15- tku.

 

 

Fotografie publikována se svolením od Stockimages Photography FreeDigitalPhotos.net

Comments are closed.