Robot Vám napíše kvalitní článek během několika vteřin

Novináři by se měli začít bát o svá místa. Na světě je robot – žurnalista, který dokáže sepsat novinový článek. Jeden takový napsal před několika dny pro americký deník Los Angeles Times svůj první článek a trvalo mu to pouze několik málo desítek vteřin.

zdroj: stock.xchng by sureash kumar

zdroj: stock.xchng by sureash kumar

Článek vytvořil program Quakerbot, který naprogramoval novinář a programátor zmiňovaného deníku. Americký deník informoval svět o zemětřesení pouhé tři minuty po události. O rekord se postaral elektronický novinář. Uměl si sám doplnit data od Úřadu pro geologický výzkum a ke své práci využil program napojený na aktuální měření tektonické aktivity. Novinář deníku Los Angeles Times pouze překontroloval pravopis a upravil nadpis. Poté byl článek připraven k publikaci. A jak zní originál článku?

A shallow magnitude 4.7 earthquake was reported. Monday morning five miles from Westwood, California, according to the U.S. Geological Survey. The temblor occurred at 6:25 a.m. Pacific time at a depth of 5.0 miles. According to the USGS, the epicenter was six miles from Beverly Hills, California, seven miles from Universal City, California, seven miles from Santa Monica, California, and 384 miles from Sacramento, California. In the past ten days, there have been no earthquakes magnitude 3.0 and greater centered nearby. This information comes from the USGS Earthquake Notification Service and this post was created by an algorithm written by the author.

Comments are closed.