8 tipů na letní líčení

Make-up v teplých dnech příliš nedrží a má tendenci se roztékat. Jak se namalovat, abyste i po pár hodinách vypadala svěží? Přinášíme vám 8 super tipů na letní líčení.

zdroj: stock.xchng by lilieks

zdroj: stock.xchng by lilieks

1.  Báze pod make-up

Pod tekutý make-up naneste bázi, kterou aplikujte na hydratační krém. Báze se vyznačuje lehkým složením, vyhladí pokožku a prodlužuje dokonalý vzhled vaší pleti.

2. Lehký make-up

V zimě se používá hutnější make-up a v létě naopak lehčí. Vybírejte make-up tekutý nebo pěnové textury. Vyměnit jej také můžete za tónovací krém nebo BB krém.

3. Bronzery

Používají se pro rozjasnění pokožky. Bronzerem zvýrazněte pouze čelo, lícní kosti, bradu a nos. Zvolte takový, který obsahuje více odstínů. Výsledkem bude svěží efekt.

4. Barvy

Slaďte líčení s barevným outfitem. Sáhněte po barevnějších očních stínech nebo výraznějším lesku na rty. Vždy zvýrazněte buď oči, nebo rty, nikdy ne obojí dohromady.

5. Stop lesku

Majitelky smíšené a mastné pleti mají problém s lesknoucí se pletí. Zvolte přípravky vhodné pro regulaci tvorby kožního mazu a noste při sobě matující papírky.

Čtěte také:   Kaštany nejsou jenom na hraní

6. Lehké rtěnky

Zapomeňte na hutné rtěnky. Raději použijte barevný balzám na rty nebo vyživující lesk.

7. Oční stíny

V teple se stává, že se vám oční stíny roztečou a slijí v záhybech víček. Používejte pudrové oční stíny a před aplikací naneste na víčko tenkou vrstvu báze na oční stíny.

8. Konec rozmazané řasenky

Vlhkost a pot mohou za rozmazání řasenky. Pořiďte si kvalitní voděodolnou řasenku, která odolá nejen potu, ale i vodě.

Comments are closed.