Chyby v líčení, kvůli kterým vypadáte staře

Každá žena se chce líbit, a proto sahá po nepostradatelných pomocnících ve formě make-upu. Vyvarujte se chybám, kvůli kterým byste mohla vypadat namísto svěžího vzhledu staře. O jaké chyby se jedná?

zdroj: stock.xchng by Flavio Takemoto

zdroj: stock.xchng by Flavio Takemoto

Silná vrstva make-upu

Vzhled voskové figuríny vám přidá několik let navíc. Sáhněte po make-upu v odstínu vaší pleti a nanášejte ho ve dvou, maximálně třech tenkých vrstvách, aby prosvítaly pihy a textura pleti.

Korektor pod očima

Kruhy pod očima zásadně nemaskujte silnou vrstvou korektoru. Zvláště tuhý korektor zvýrazní vrásky pod očima, vysušuje pokožku a během dne má tendenci „sesouvat se“ do koutku oka. Zvolte proto tekutý korektor nebo dvě vrstvičky make-upu.

Tmavá rtěnka

Rty nalíčené příliš tmavou rtěnkou vypadají tenčí a váš vzhled získá na přísnosti. Zcela by se jim měly vyhnout starší ženy, protože tmavé rtěnky zvýrazňují vrásky a šupinky. Zapomenout by na ně měly i majitelky tenkých rtů.

Špatný odstín konturovací tužky

Řiďte se pravidlem, že konturovací tužka by měla být o odstín světlejší než je barva rtěnky. Vykreslete s ní samotnou konturu i plochu rtů. Tmavý odstín tužky působí tvrdě a po částečném otření rtěnky se kolem rtů vytvoří nevzhledný rám.

Čtěte také:   Pánové, pečujete o svou pleť?

Zaprášená pleť

Make-up zafixujte práškovým pudrem velmi lehce, protože přílišná vrstva nebo nanášení několikrát za den vám vytvoří z pleti chlupatý obličej a plochý vzhled. Na pleti se pak neodráží světlo.

Tmavá linka na spodním víčku

Oční linky mohou váš vzhled vyšperkovat, ale také „zabít“, jako v případě černé linky po obvodu spodního víčka. Místo tužky použijte ke zvýraznění oční stín. Naneste jej do dvou třetin víčka a rozetřete do ztracena. Pokud se bez tužky neobejdete, vyberte odstíny hnědé a šedé.

Tmavé obočí

Vždy používejte tužku na obočí, která je o jeden až dva odstíny tmavší než vaše přirozená barva. Zvláště na blondýnkách by příliš tmavé obočí působilo nepřirozeně a přidalo by jim roky.

Comments are closed.