Jaké chyby dělají zamilovaní?

Zamilovaností se dostáváme do zvláštního stavu. Všechno kolem nás nám připadá hezčí a záříme štěstím. Kolují v nás nepopsatelné emoce, na nichž se stáváme závislými. Se zamilovaností však přichází i řada mnohdy fatálních chyb. Jak se jich vyvarovat a vyhnout se tak zklamání?

zdroj: Flickr.com by [n|ck]

zdroj: Flickr.com by [n|ck]

1) Oči a sluch stávkují

Ignorujeme situace, kdy nás na partnerovy něco zarazí. Může se jednat o neadekvátní reakci na neuklizené nádobí nebo zapomenuté prádlo na křesle. Mějme ale na paměti, že tyto situace se budou stále opakovat, v různých formách a v různé síle. Proto si zavčas zodpovězme, zda jsme ochotni chyby tolerovat celý život a zda je návyk součástí povahy, která je daná.

2) Odlišná sexuální chemie

Ženy často hledí na povahové rysy, nežli na sexuální chemii mezi ní a partnerem. Ze začátku vztahu omlouvají nedostatek přitažlivosti vlastnostmi partnera, které splňují její představy. Jenže nestačí, že je muž hodný, milý a zábavný. Bez chemie se sex stane povinností.

3) S rodinou jste si nepadli do oka

Často také podceňujeme sympatie s partnerovou rodinou a jeho přáteli. Nepřikládáme význam tomu, že o jeho rodičích nemáme valné mínění. Rodina a přátelé však patří do jeho života. Chování partnera je v mnoha případech odrazem chování rodičů a výběr přátel probíhá na základě společných zájmů.

Čtěte také:   Jsme singl a jsme happy

4) Nepořádek

Zejména ženy omlouvají mužský byt nepřítomností ženské ruky. Na počátku vztahu přehlížíme nepořádek v domácnosti toho druhého, ale přitom hodně napoví, jakým způsobem žije a zda je samostatný.

5) Lži, lži a lži

Velké potíže může způsobit přetvařování se. Jako zamilovaní jedinci se snažíme tomu druhému zalíbit a udržet si ho. Když vyjde najevo pravda, máme jedinou možnost: přeorientovat se na to, co je nám přirozené a přitom doufat, že to partner bude tolerovat.

Jakých chyb v období zamilovanosti se dopouštíte vy? Svěřte se nám!

Comments are closed.