Univerzální recept – dětské vlhčené ubrousky

Dětské vlhčené ubrousky patří mezi základní hygienické pomůcky, bez kterých se v dnešní době již neobejdeme. Používají se nejen na pusu, ruce, dupku, ale taktéž se s nimi utře nějaká ta nehoda. A pro miminka patří dětské ubrousky mezi nejzákladnější a nejhygieničtější pomůckám vůbec. Jejich největším negativem je ale cena. A zkusili jste si někdy vyrobit sami tyto ubrousky? Nevíte jak? Tady je recept.

hotové dětské papírové ubrouskyCo budete potřebovat: velkou roli papírových ubrousků, dětské mléko, dětský olej, dětský gel a mytí, odměrku, metličku na promíchání, větší plastovou nádobu, ostrý kuchyňský nůž.

Jaký je postup: nejdříve rozřežeme kuchyňským nožem roli papírových ubrousků na půl. Jednu polovinu vložíme do uzavíratelné plastové nádoby. V dalším plastové misce si rozmícháme v teplé vodě po lžicích dětské mléko, olej, čistící gel a metličkou pořádně rozmícháme, aby se směs spojila. Následně tuto směs lijeme na ubrousky. Uzavřeme a necháme působit několik minut. Nakonec oddělíme hnědý papír od bílého. A máto hotovo.

pomůcky polovina papírových ubrousků příprava směsi lití směsi na papír působení odstranění papíru

 

Zdroj: http://thecountrybasket.com/money-saving-tips-homemade-baby-wipes-you-choose-recipe/

Comments are closed.