Testuje se nová příchuť Coca-Coly

Coca-Cola patří mezi nejprodávanější nápoje na světě, ale do těla jejím vypitím dostáváme vysoce kalorický cukr. Když vypijete litr tohoto nápoje, vpravíte do sebe 106 gramů cukru.

zdroj: stock.xchng by Lars Jensen

zdroj: stock.xchng by Lars Jensen

Majitelé americké společnosti se rozhodli zkusit novou verzi a otestovat ji v Argentině. Již mají i konkrétní představu o jejím designu. Měla by být v zeleném přebalu s označením Life.

Bude se v ní nacházet o polovinu méně cukru s přídavkem přírodního sladisla stevie z jihoamerické byliny. Nevýhodou však je, že při větších koncentracích chutná po lékořici. Pro lepší představu, 200 ml nápoje bude obsahovat 9 gramů cukru a několik miligramů sladidla ze stevie, která vyniká svou sladkostí. Uvedené množství bude mít 36 namísto 84 kilokarorií v klasické cukerné verzi.

V případě úspěchu u Argentinců se nová Coca-Cola rozšíří do dalších zemí světa. Nejde o neobvyklý postup. Příkladem je verze Zero, jejíž začátky směřují do Austrálie. V Česku a pár dalších zemí se na zákaznicích testovala Cola s příchutí kávy Blak, ale ta se u spotřebitelů neuchytila.

Comments are closed.