Zvažujete pořízení chemické toalety?

Chemické WC může být vhodným řešením pro řadu situací. Kde všude ho využijete a jaké má výhody oproti běžnému WC?

Chemické WC využijete na stavbě i na chatě

Přestože se nám může zdát tradiční splachovací WC jako samozřejmost, jsou situace, do nichž se nehodí.

V první řadě je chemické WC jednoduše nutné tam, kde chybí možnost připojení ke klasickému odpadu a k vodě. To může být třeba ve vašem budoucím domově, kde zatím přívod zkrátka není zaveden. Stavby, ale i rekonstrukce jsou prvním typem míst, kde často přicházejí chemické toalety ke slovu.

Velmi užitečné je pořízení chemického WC na chatu nebo na chalupu. V těchto rekreačních objektech mnohdy majitelé toaletu chtějí mít, ale pro umístění té klasické tam není prostor.

Někteří chalupáři si v případě, že objekt využívají pouze na sezónu, pořizují přenosnou verzi. V případě, že jezdíte na chatu nebo na chalupu častěji, využijete však i pevné WC.

Jeho pořízením si zajistíte maximální komfort. Moderní chemická WC plně nahradí tradiční splachovací toalety i tam, kde je není možné WC připojit na vodu. Pevná WC navíc zpravidla mají i větší objem. Nijak vás nezatíží jejich údržba, mnohdy počítají i s větším „provozem“ a vydrží během celé letní sezóny. Vynést je pak stačí až na podzim, než budete celou chalupu připravovat na zimu.

Čtěte také:   Nejlepší vánoční dekorace? Ty, které si vyrobíte doma z korálků

Chemickou toaletu ocení cestovatelé, zahrádkáři i senioři

Prakticky nutné je přenosné WC i při cestování, například při kempování v přírodě. Do karavanů i obytných vozů se běžně instaluje chemické WC rovněž. Může to být to přenosné nebo i pevně zabudované.

Chemické WC může mít i poněkud překvapivé využití. Řadě lidí se stává i zdravotní pomůckou. Jde totiž i o rozumné řešení v případě osob se sníženou pohyblivostí, které se na klasické WC jednoduše nemohou dostat. Chemické WC je bezpečnou a hygienickou volbou i pro seniory.

Chemická toaleta vám pomůže vyřešit i problém s toaletou na zahradě. Jako zahradní WC můžete pochopitelně použít i klasický suchý záchod v případě, že nemáte možnost se připojit ke kanalizaci.

Chemické WC však představuje mnohem modernější alternativu, neboť nezapáchá a ani v letních měsících vás kvůli němu nebudou na zahradě obtěžovat roje hmyzu.

Chemické WC potěší ekology

V případě rodinného domu navíc může využijete i ekologické nebo také kompostovací WC. Tyto výrobky mají výhodu nejen v tom, že nepotřebují vodu a kanalizaci, ale obejdou se dokonce bez jakékoli chemie. Vzhledem k tomu, že nezapáchají, skutečně mohou být umístěny také kdekoli u vás doma.

Čtěte také:   Kdo ovládá Jižní pól? Lidé to nejsou

Tato WC od sebe oddělují tekutou a tuhou složku fekálií. Tuhou část pak můžete využít pro kompostování.

Chemická WC ostatně potěší ekologicky smýšlející jedince ještě z jiného důvodu. Věděli jste, že průměrná čtyřčlenná rodina spotřebuje ročně na splachování WC jen těžko uvěřitelných 320 000 litrů vody? Pro mnoho lidí jde jen o těžko představitelné plýtvání, kterému se chtějí vyhnout.

Comments are closed.