Řekněte STOP bolesti

Při bolestech zad, břicha nebo hlavy lidé nejčastěji sáhnou po prášku tišícímu bolest. Když je ale berete často, přestávají účinkovat a uleví se vám až po vyšší dávce nebo po silnější variantě. Máme pro vás skvělé rady, které se vyrovnají tabletám proti bolesti.

zdroj: stock.xchng by Robert Linder

zdroj: stock.xchng by Robert Linder

Bolest hlavy

Doplňte tekutiny, protože bolest hlavy může být signálem pro nedostatečné množství vody v těle. Když bolest nepřejde, zkuste stisknout akupresurní body nad čelem nebo pod krajem týlní lebky na obou stranách od středu. Bod stlačujte pět sekund, uvolněte na 3 vteřiny, ale prst nechte na místě. Opakujte minimálně třikrát a nejdéle terapii provádějte 3 minuty.

Menstruační bolesti

Míváte, dámy, při každé menstruaci bolesti? Vyzkoušejte týden před menstruací užívat jednou denně kapsli  pupalky dvouleté. Odepřete si alkohol a nahraďte ho teplým bylinkovým nebo zeleným čajem. Omezte kávu a kolu, které díky povzbuzujícím účinkům mohou bolest zdvojnásobit.

Zácpa

Vynikající na střevní peristaltiku je dostatečné množství čerstvé zeleniny a vody. Pochutnejte si na švestkách, řepě, salátu z čerstvého zelí, strouhaných jablkách, čočce, melounu nebo mléku. K tomu přidejte pohyb a zácpa a s tím spojené bolesti se vám vyhnou velkým obloukem.

Čtěte také:   Zdravé, dietní jídlo - brouci!

Bolesti zad

Vždy hledejte příčinu bolesti. Noste kvalitní boty, zakupte si dobrou matraci na spaní, seďte správně při práci s počítačem a v autě. Důležité je zádové svaly zpevňovat, např. pomocí pilates, jógy nebo posilování. Účinná je i rehabilitace. Při akutních potížích navštivte chiropraktika.

Comments are closed.