Jak poznat důvěryhodného nájemce?

Zkušenosti s pronájmem bytu mohou být různé. Může se vám stát, že jako majitel nedostanete zaplaceno za nájemné a ještě vám nazpět vrátí zničený byt. Stačí se držet jednoduchých pravidel a předejdete těmto nepříjemnostem.

zdroj: stock.xchng by Michael & Christa Richert

zdroj: stock.xchng by Michael & Christa Richert

Prověřte si zájemce

Čím se živí a kde pracuje?

Pokuste se zjistit výši a stálost příjmů, aby měl nájemce v budoucnu dostatek peněz na nájemné. Z jeho profese navíc získáte informace o jeho sociálním zařazení a z toho vyvodíte závěr, jaké lidi si bude do vašeho bytu vodit a jak se k němu bude chovat.

Proč nájemce hledá nový byt?

Neméně důležité je vědět, proč se nájemce stěhuje z minulého bytu. Pochází z rozvedeného manželství? Hrozí zde riziko, že sám nebude moci pronájem finančně utáhnout. Jedná se o pár, který se dal dohromady teprve nedávno? Pak možná urychlili sestěhování a vy se za pár týdnů budete divit, až vám vypoví smlouvu z důvodu rozchodu. Nejvíce rizikový nájemník je takový, který měl osobní problémy s pronajímatelem.

Chtějte kontakt na bývalého pronajímatele

Problémoví nájemci se vymlouvají, že kontakt na bývalého pronajímatele nemají nebo ho ztratili.

Čtěte také:   Závěs z plastových láhví - jednoduché, krásné!

Jak dlouho byl nájemce v minulém bytu?

Bezproblémový nájemce je zejména takový, který vydržel v minulém nájmu delší časové období, ideálně řadu let. V opačném případě jste zřejmě narazili na neplatiče.

Comments are closed.