Tapety jsou opět v módě

Přemýšlíte, jak rychle a levně pozměnit interiér vašeho bydlení? Postačí k tomu vaše fantazie a několik rolí tapet, které se opět vrací do módy.

Před tapetováním

Nejprve si změřte plochu stěn. Počítejte s případnými opravami, proto kupte o roli navíc. Voděodolné tapety jsou vhodné do koupelny, zátěžové najdou své místo v chodbách nebo dětských pokojích. Svou oblibu si získali vliesové tapety. Jejich předností je to, že se velmi snadno lepí a lehce odstraňují.

Tapety seženete ve všech možných barevných kombinacích a hodí se do moderních i starších interiérů.

Tapetování

zdroj: stock.xchng by Michael & Christa Richert

zdroj: stock.xchng by Michael & Christa Richert

Nábytek odsuňte od stěn a umístěte jej do středu místnosti. Neopomeňte vypnout proud, protože lepidlo na tapety je vodivé. Na rovné, čisté stěny bez děr a důlků pak nalepte tapety. Postupujte od kraje ke kraji. Nejdříve na stěnu naneste lepidlo a poté přiložte jednotlivé díly tapety. Válečkem je vyhlazujte – od středu k okrajům. Dejte si pozor na to, aby vám vzory jednotlivých pruhů na sebe navazovaly. Přebytečné lepidlo zavčas setřete vlhkým hadříkem.

Čtěte také:   Jak vyřešit nedostatek místa

Tapety nechte schnout 24 hodin a mírně v místnosti větrejte. Vypněte topení a zamezte průvanu, jinak vám papír uschne rychleji než lepidlo a může dojít ke zvlnění tapet ve spojích.

Inspirovali jsme vás nebo jsou pro vás tapety symbolem dávných dob? Podělte se s námi o své názory!

Comments are closed.