Zvětšete opticky malou koupelnu

Většina bytových jednotek má malou koupelnu, do níž se často musí vejít pračka. Jak mít koupelnu hezkou a účelnou zároveň?

zdroj: stock.xchng by Ivan Vicencio

zdroj: stock.xchng by Ivan Vicencio

Obklady

Nejdříve si rozvrhněte prostorové uspořádání a poté kupte obklady ve velkém formátu. Na podlahu se hodí kalibrovaná dlažba, která prostor opticky zvětší díky velmi úzkým spárám. Vybírejte raději světlé barvy obkladů a dlažby, které dobře odráží světlo. Špatná volba nejsou ani tapety s vertikálními proužky. Prostor nejen zvětší, ale i prodlouží. Nízký strop opticky zvýšíte, když použijete obdélníkové obklady vertikálně a použijete k této linii vertikální ozdobné prvky.

Doplňky a úložné prostory

Každá věc v koupelně by měla mít své místo. Vypomoci vám může závěsná polička. Umístěte ji třeba nad toaletu a uskladněte do ní toaletní papíry a čisticí prostředky. Vhod vám přijdou i různé háčky a závěsné pořadače.

Zrcadla malému prostoru svědčí. Nad umyvadlo usaďte toaletku a dvířka úložné skříně nebo dveře koupelny pokryjte zrcadlem. Ideální je usadit zrcadla naproti sobě anebo naproti oknu.

Dveře

Klasické dveře, které se otevírají dovnitř, vám uzmou cenné centimetry místa. Místo klasických dveří zvolte posuvné.

Čtěte také:   Několik způsobů, jak složit ubrousek

Sanitární technika

Na trhu jsou k dostání vany, sprchové kouty a pračky menších rozměrů. Zabírá vám vana hodně místa? Vyměňte ji za sprchový kout. Toaletu zvolte závěsnou, ušetří vám další prostor.

Comments are closed.