Větrná a slunečná Kréta

Kréta je synonymem pro malebné pláže, historické památky, jedinečné přírodní scenérie a nikdy nekončící zábavu. Na Krétě můžete strávit jak aktivní dovolenou, tak sladké lenošení.

zdroj: stock.xchng by arturpe

zdroj: stock.xchng by arturpe

Východní a jihovýchodní Kréta

Do této oblasti spadá část od Agios Nikolaos dále na východ. Pro východ je typická vyprahlá krajina bez zeleně a turistů, ovšem naleznete tu jedinečné pláže a vytoužený klid. Za zmínku stojí krásné kaňony a kláštery. Ideální oblast na výlet.

Severní Kréta

Tato živá oblast je plná ruchu a zábavy, proto je vhodná zejména pro mladé cestovatele. Mezi nejrušnější města patří Heraklion, Rethymno a Chania. Pláže jsou většinou písčité, s pozvolným vstupem do moře.

Jihozápadní Kréta

Naleznete zde několik nádherných pohoří a menší turistická střediska. Oblast je zelenější a vlhčí než střed a východ Kréty. Správnou volbou je středisko Plakias a nedaleká pláž Preveli s palmovým lesem.

Západní Kréta

Tato část je nejvlhčí na Krétě se zelení a výhledem na pohoří Lefka Ori. Pro ty, kdo hledají klid a romantiku, je ideální letovisko Paleochora, které je bez velkých hotelů. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří Elafonisi a Falassarna.

Čtěte také:   Milujete adrenalin? Navštivte zábavní park v Německu

Vnitrozemí Kréty

Vnitrozemí je charakteristické pro svůj hornatý povrch. Zhruba uprostřed se nachází nejvyšší pohoří Ida s vrcholem Psiloritis.

Comments are closed.