Toužíte po okamžitém opálení? Zkuste samoopalovací krémy

Slabá ozonová vrstva a zvyšující se výskyt rakoviny kůže nutí lidi přehodnocovat postoj k opalování. Pro ty, kdo se bojí rizik souvisejících se sluněním a zároveň se nechtějí smířit s bílou pokožkou, jsou k dostání samoopalovací krémy.

Účinnou látkou je DHA (dihydroxyaceton), která po aplikaci na kůži reaguje s bílkovinou vyskytující se ve svrchních vrstvách kůže. Ta během několika hodin ztmavne a výsledný efekt zůstává po dobu tří až deseti dní.

Aby nám opálení vydrželo, použijeme samoopalovací krémy jednou za dva až tři dny. Mějme na paměti, že takto uměle hnědá pokožka není chráněna před slunečním zářením.

Nanesení samoopalovacího přípravku

  • Před samotným nanesením jemně odstraníme šupinky staré kůže z celého těla, a to pomocí masážní rukavice nebo tělového peelingu. Dbáme na to, aby nebyl na bázi oleje, protože tuk brání dobrému vstřebávání samoopalovacího krému.
  • Kůži vytřeme do sucha a na nejsušší místa (lokty, kolena, kotníky a klouby) naneseme tělové mléko s hydratačním účinkem, aby nám na těchto místech nevznikly tmavé skvrny.
  • Krém nanášíme od spodní části těla nahoru. Počkáme alespoň 15 minut, až se krém vsákne. Tím zabráníme zanesení krému, který by pak nebyl schopen reagovat s pokožkou.
  • Po pěti minutách od aplikace použijeme měkký ručník a jemně „rozneseme“ barvu – je možné, že jsme krém dlaněmi nenanesli rovnoměrně. V případě viditelných skvrn nám již ručník nepomůže.

Comments are closed.