Pouzdrová sukně je stále módní! Mějte ji ve svém šatníku

Pouzdrová sukně bude brzy slavit sedmdesát let a v šatnících žen si získala své místo. Tato nesmrtelná klasika se bude nosit i v budoucnu. V kombinaci s lodičkami a bílou košilí budete symbolem ženskosti a elegance.

Pouzdrová sukně zdůrazní ženské tvary. S tímto módním kouskem přišel ve čtyřicátých letech minulého století Christian Dior. Delší obtáhnutá sukně se dříve nosila do kanceláři, ale v současné době se nosí mnohem více ležérněji.

zdroj: stock.xchng by Anton Belovodchenko

zdroj: stock.xchng by Anton Belovodchenko

Komu sluší?

Bez obav si ji mohou dovolit majitelky typicky ženské postavy ve tvaru přesýpacích hodin. Korpulentnější ženy by ji neměly nosit v případě, že by sukně zbytečně zdůraznila jejich větší bříško a zadeček.

Pokud máte pár kilo navíc, upřednostňujte tmavší odstíny sukně a nezastrkávejte halenku za její lem. Pokud máte mohutnější horní polovinu těla, pořiďte si nápadnější pouzdrovou sukni a tmavšími barvami utlumte vršek.

Štíhlé ženy si mohou svršek zakasat za sukni a přidat k tomu jednoduchý, široký pásek.

Sukně se nenosí na bocích, ale vytáhnutá kousek nad pasem. Myslíte si, že v pouzdrové sukni vypadáte usedle? Pořiďte si k sukni zářivý svršek nebo rockové tričko, na kterém udělejte  na boku uzel a přehoďte přes něj koženou bundu.

Comments are closed.