Tipy na vánoční dárky pro děti

Vánoce se kvapem blíží a vy přemýšlíte nad tím, jaké dárky by potěšily vaše děti pod stromečkem. A co třeba nějaký kousek z IT techniky? Přinášíme vám některé tipy.

Notebooky pro starší děti školou povinné

Většina středoškolských a vysokoškolských studentů si přípravu do školy a na přednášky bez notebooku nedovede představit. Je to užitečný pomocník, který nabízí celou řadu výhod. Mezi ty největší patří především mobilita a částečná absence připojení do elektrické sítě. Notebook vydrží v provozu i několik hodin bez nutnosti elektrické energie, a to díky baterii.

Pokud se tedy rozhodnete pro nákup notebooku pro studenta, mějte tento fakt na paměti. Notebooky však využívají také starší děti, které navštěvují základní školu. Mohou si na něm připravovat prezentace a referáty, díky připojení k internetu vyhledávat informace potřebné pro plnění domácích úkolů a v současné době se díky němu mohou účastnit i online výuky.

Tablet

Současná moderní doba si žádá znalosti týkající se ovládání různého druhu elektroniky. Tablet je taková první vlaštovka, kterou můžete pořídit i dětem, které ještě školu nenavštěvují. Někteří rodiče jsou sice přesvědčeni, že tablet je hračka zbytečná, ale opak je pravdou.

Čtěte také:   Rozdíl mezi neoprenem a sucháčem

Nabízí malým dětem nejen zábavu, ale i celou řadu zajímavých aplikací a her, které podporují jejich kreativitu, postřeh a inteligenci. Tablet s sebou můžete brát na cesty, vejde se do něj velké množství e-knih i komiksů. Pokud pořídíte tablet s dotykovým perem, děti mohou cestou kreslit svoje zážitky.

Telefon

Věčné dilema rodičů – pořídit dětem telefon nebo ne? A pokud ano, v jakém věku? Jestliže má dítě mobilní telefon, můžete jej kontrolovat a ono má možnost vám zavolat v případě nutnosti. Je na zvážení rodičů, v jakém věku svému dítěti pořídí první telefon a jaký bude první model.

Další tipy

Máte-li doma klasický stolní počítač, můžete svým ratolestem pořídit novější lcd monitor s větší úhlopříčkou nebo kvalitnějším rozlišením. Uvažovat lze také o ergonomické klávesnici, která podpoří správnou pozici rukou. Dlouhodobou zátěž rukou při práci na počítači snižuje také ergonomická myš.

Kvalitní IT technika za přijatelné ceny

Rodiče, kteří mají více ratolestí si teď možná povzdechnou nad vysokými cenami IT techniky. A co popřemýšlet nad výpočetní technikou repasovanou?

Čtěte také:   Spuštění nového webu o Geocachingu - KESKY.CZ

Jedná se o modely, které se objevily třeba na předváděcích akcí, byly vráceny v zákonné lhůtě nebo jsou to modely z ukončeného leasingu. Často se jedná o kousky, které sloužily jako náhradní modely u velkých firem a byly využívány jen velmi málo nebo dokonce vůbec.

Veškerá repasovaná technika vždy prochází pečlivou kontrolou a dokonalým testováním. Také cena je velmi příznivá, někdy může být nižší až o 70 %. Samozřejmostí je dvanáctiměsíční záruka. Můžete tak bez obav pořídit nejen kvalitní repasovaný stolní počítač, ale také notebook za zlomek ceny. Více na inComputer.cz.

Comments are closed.