Zařizujete jídelnu? Poradíme vám, jak vybrat ten pravý nábytek

Zvláště ve větších domech se najde prostor pro vybudování jídelny. Do ní patří vhodný nábytek, který vnese do místnosti tu pravou atmosféru.

zdroj: stock.xchng by Roger Kirby

zdroj: stock.xchng by Roger Kirby

Stůl

Pokud vám to prostor umožňuje a rádi hostíte rodinu a přátele, vyplatí se vám nákup většího stolu, který poskytne pohodlí pro všechny strávníky. V případě, že prostor není na takový stůl uzpůsobený, vyřešte to nákupem rozkládacího stolu. Až k vám dorazí návštěva na večeři, stačí ho jednoduše rozložit a slavnostně prostřít. Pořizovací cena je však oproti klasickým stolům vyšší. Nejoblíbenější je stůl obdélníkový, ale hitem začíná být i varianta oválná. Hledáte kompromis? Pak si pořiďte obdélníkový stůl se zaoblenými rohy.

Židle

Židle je ideální sladit s jídelním stolem. Zároveň by měly prakticky posloužit. Při výběru mějte na paměti výšku stolu a rozteč nohou. Pro pohodlné sezení by židle měla splňovat určitá kritéria, a to délku sedáku a výšku opěradla. To by mělo končit přibližně v oblasti pod lopatkami. Opěradlo by mělo být vypouklé v oblasti bederní páteře. Vzhled a materiál vybírejte na základě stylu stolu, aby jídelní nábytek vytvářel harmonický celek.

Čtěte také:   Vánoční prostírání

Výběr materiálu

Jídelna bývá většinou otevřená, proto by měla ladit s ostatním interiérovým vybavením v jejím okolí. V nabídce je nepřeberné množství materiálů a barev. Nejste si jisti, co z pestré a různorodé nabídky vybrat? Potom se vám vyplatí konzultace s interiérovým designérem.

Comments are closed.