Dech beroucí krásy Českého Krumlova

Pod hřebenem Blanského lesa se rozkládá malebné a historicky cenné město Český Krumlov. Středověké centrum města s památkami obklopují meandry třpytivé Vltavy. Co vás při návštěvě tohoto města čeká?

zdroj: stock.xchng by Jiri Hajek

zdroj: stock.xchng by Jiri Hajek

Hrad a zámek Český Krumlov

Rozsáhlý komplex palácových a hospodářských budov s pěti zámeckými nádvoří a zámeckou zahradou je jako stvořen pro romantické procházky ve dvou. Vznikal v průběhu šesti staletích a stal se po Pražském hradě druhou největší šlechtickou rezidencí v České republice. V zámeckých zahradách na vás čeká představení na otáčivém hledišti.

Latrán

Původně bylo takto pojmenováno podhradí českokrumlovského hradu. Dnes je Latrán městská čtvrť. Hlavní ulice začíná u Lazebnického mostu a končí u Budějovické brány. Latránskou ulicí se dostanete do zámeckého areálu a kláštera řádu Křížovníků.

Parkán

V místech dnešní ulice se ve středověku nacházel příkop mezi hradbami. Od druhé poloviny 16. století zde začala výstavba domů, jejichž součástí je již dnes nefunkční hradební zeď.

Plešivec

Městská čtvrť se chlubí parkem, který zde byl založen v roce 1908. Spatřit můžete řadu pozoruhodných stromů a keřů s osazenými sochařskými díly. Za povšimnutí stojí kaple sv. Martina z roku 1717 s barokním vybavením a bývalý chudobinec u vstupu do parku.

Čtěte také:   Turisticky zapomenuté kouty světa

Vnitřní město

Spolu s Latránem tvoří Vnitřní město historické jádro Českého Krumlova. Památkově bohatá oblast se pyšní kostelem sv. Víta, náměstím Svornosti, bývalým jezuitským seminářem nebo Vlašským dvorem.

Comments are closed.