Pokochejte se pohledem na českou zemi z jedné ze šesti nejhezčích vyhlídek

Vyhlídky poskytují nádherný pohled do vzdáleného okolí. Přinášíme vám typy na nejkrásnější podzimní vyhlídky.

Ralsko

Mohutná hora převyšuje okolní terén o 400 m. Jedná se o nejvyšší vrchol Ralské pahorkatiny a celé České tabule.  Její výška je srovnatelná s Milešovkou, Bezdězem, Řípem nebo Ještědem. Na vrcholu se nachází zřícenina středověkého hradu ze 13. století.

Bořeň

V Českém středohoří je právem považován za nejkrásnější kopec. Hornina znělec má bizarní skalnatý vzhled, způsobený mrazivým zvětráváním. Vidět z něj můžete západní část Českého středohoří a Podkrušnohoří.

Vlčí hora u Černošína

Západně od Plzně vyčnívá z krajiny plochých vrchovin zbytek sopky Vlčí hora. Za dobré viditelnosti se vám naskytne výhled na část Šumavy, pásmo Českého lesa i na paneláky v Plzni.

Knížecí stolec

V jihovýchodní části Šumavy zvané Blanský les leží ve vojenském prostoru Knížecí stolec. Přístupný veřejnosti je teprve od roku 2011. Spatřit můžete pásmo Šumavy, členité Šumavské podhůří a sníženiny českého vnitrozemí.

Pálava

Za návštěvu stojí Dívčí hrad nad Dolní Novomlýnskou nádrží, a také Sirotčí hrad. Krásnou vyhlídku najdete ze Svatém kopečku. Výborný rozhled se vám otevírá ze Stolové hory nad Klentnicí, z níž můžete shlédnout na Bílé a Malé Karpaty a výjimečně i Alpy v nedalekém Rakousku.

Čtěte také:   Za slony na Srí Lanku

Velká a Malá Stolová

Dvojice kopců Velká a Malá Stolová skýtá jedinečný pohled na severní srázy nejmohutnější beskydské hory Smrku se siluetou Lysé hory v pozadí. Strmého severního svahu Velké Stolové využívají milovníci paraglidingu.

Comments are closed.