Co na Vás prozradí spánková poloha?

Také máte svou oblíbenou spánkovou polohu? Odborníci na neverbální komunikaci se rozhodli zmapovat polohy, ve kterých nejraději spíme, a převést je na fakta o naší osobnosti a míru stresu. Řeč těla na vás totiž dokáže prozradit víc, než byste si sami přáli.

zdroj: stock.xchng by Ruub O

zdroj: stock.xchng by Ruub O

Fetální pozice

Poloha na boku s koleny pokrčenými a přitaženými k tělu ukazuje, že máte vysokou míru stresu. V této poloze se podvědomě snažíte vrátit do stavu, kdy vám bylo dobře, a cítili jste se v bezpečí. Poloha v klubíčku je také charakteristická pro citlivé a plaché lidi. Spí v ní raději ženy než muži.

Druhou nejoblíbenější polohou je poloha na boku s nataženýma nohama a rukama. Spí v ní nejčastěji lidé neflexibilní, tvrdohlaví s konzervativní osobností a rigidním myšlením.

Poloha na zádech

Na zádech spí důvěřiví lidé, kteří jsou společenští a umí naslouchat. Vykazují vysoké sebevědomí a spokojenost se sebou samým. Pokud spíte s připaženýma rukama, jste na sebe velmi nároční a zároveň jste rezervovaní. Nejspíš prokazujete i vysokou míru tvrdohlavosti.

Poloha na břiše

Také rádi spíte na břiše s rukama rozhozenýma do stran nebo objímající polštář? Pak jste zřejmě úzkostní, musíte neustále myslet na nedořešené úkoly a máte rádi věci pod kontrolou. Také jste citliví na kritiku a máte problémy se sebevědomím.

Čtěte také:   Právě teď je nejlepší čas na vyšetření mateřských znamének

Další zajímavé články

Comments are closed.