Přírodní medicína proti komářímu bodnutí

Komáří bzučení snad vzbudí každého a o jeho štípnutí, nemluvím. Svědění nás nutí se poškrábat. Ale bohužel to nepomáhá. Spíše naopak. Škrábeme se čím dál tím více, a z malé tečky od bodnutí máme pořádně velkou červenou bouli.

komárO tom, že komáří přenášejí vážné nemoci, se už ví. Nejvíce se však mluví o komáru, který přenáší virus Zika. Naštěstí, český komár tuto nemoc nepřenáší. Ale i tak se můžete nakazit nemocemi zvané valtická nemoc, sekundární nemoc, lymeská borelióza a další. Nicméně proti svědění si můžete pomoci i sami. Nemáte-li v lékárničce chladící masti, krémy, můžete si jej vyrobit v pohodlí svého domova. Zde je pár ověřených přírodních rad, které vám pomůžou od nepříjemného svědění.

 

Ocet

Ocet patří mezi přírodní kyseliny. Na ránu si kápněte nejlépe jablečný ocet a nechte působit.

Aloe Vera

O této zázračné rostlině by se dalo napsat mnoho článků, kde všude působí. A jednou z nich je také, že pomůže zmírnit svědění a otok od kousnutí. Můžete použít jak gel přímo z rostliny, tak jejich šťávu.

Čtěte také:   Neštovicová turistika, aneb nechat nakazit děti?

Zubní pasta

Zubní pastu používáme nejen na čištění zubů, ale taktéž při oparu. Ale zubní pasta je taktéž výrobna na zmírnění svědění od kousnutí komárem. Na postižené místo naneste trochu pasty a nechte působit.

Med

Med má antibakteriální účinky, které pomáhají v boji proti infekci. O této vlastnosti dávno věděli naši předkové, a často medem potíraly drobné ranky na nohou, rukou, či ústech.

Česnek

Česnek má antibakteriální účinky jako med, ale mnohem silnější. Při nanášení proto musíte být opatrnější, může totiž vyvolat silnou alergii a pro některé to může způsobit silné pálení. Po nějaké době dojde ke zmírnění, ale dětem ho raději nepodávejte.

 

Obrázek: pixabay.com

 

 

 

Comments are closed.