Hydroponické pěstování

Hydroponické pěstování není u nás příliš známé. Nicméně v zahraničí se tato metoda pěstování stala velice populární a docílila se kvalitnímu, rychlému růstu různé druhy zeleniny a ovoce. Co to tedy znamená, co k tomu potřebujeme a jak máme začít? Zde je malý článek o hydroponickém pěstování.hydroponické pěstování

Hydroponie

Už samotný název napovídá, že se bude jednat o metodu založenou na principu vody a jílového granulátu zvaný též keramzit, bez použití půdy. Zahrádkáři mají často problém s kvalitou půdou a málo vody. Tato metoda tedy umožňuje nejen lépe kontrolovat kvalitu hnojiva, ale i dostatek kyslíku, tedy vše potřebné k růstu zdravých potravin.

Co k tomu potřebujeme:

Jste-li začínající zahrádkáři, můžeme tento postup vyzkoušet na bylinkách, či méně náročné zelenině (rajče). Potřebujete k tomu dekorativní nádobu, ve které je živý roztok a vodoznak, kvalitní, zdravou rostlinu s kořínky, keramzit, druhou menší nádobu.

Postup:

Nejprve si zakoupíte zdravou rostlinu, kterou dáte na chvíli do vody, aby nezvadla. Do menšího plastového kelímku vyvrtáte několik děr, aby kořínky přijímaly živiny. Vložíte poté do ni rostlinu a zasypete keramzitem. Dále do dekorativní nádoby nalijete živý roztok a připevníte vodoznak. Nakonec vložíte do dekorativní nádoby menší nádobku s rostlinou a uložíte na teplejší místo, které je jednak chráněno proti přímému slunci, či silnému větru.

Čtěte také:   Kovová dekorace z matiček a šroubů

kelímek s díry rostlina s kořínky keramzit vložení  komplet

Zdroj: http://www.democraticunderground.com/11594461, http://www.tool-rank.com/tool-blog/editorial/growing-tomatoes-and-other-vegetables-in-a-kratky-method-inspired-hydroponic-bucket-201405121639/

 

 

 

Comments are closed.