Úskalí vztahu na dálku, aneb jak ho zvládnout?

Stále populárnější seznamování přes internet a postupující globalizace rozšířily fenomén vztahů na dálku. Co udělat pro to, abyste oba v takovém partnerství byli spokojeni a zvládli ho bez vyhlídek na brzký rozchod?

zdroj: everystockphoto.com by Jennifer Whetzel

zdroj: everystockphoto.com by Jennifer Whetzel

Každodenní kontakt

Dodržujte pravidelnou každodenní komunikaci, třeba si vyměňte pár krátkých zpráv nebo přání na dobrou noc.

Společné zážitky

Zprávy typu „Jak ses měl dnes v práci“ a „Jak ses vyspal“ mohou vnést do vztahu rutinu. Dbejte, abyste měli o čem společně rozprávět. Dohodněte se, že navštívíte podobné muzeum nebo se podíváte na stejný film či si přečtete stejnou knihu.

Důvěra a věrnost

Kdo není žárlivý? Zvlášť u vztahu na dálku hrozí žárlivé scény a myšlenky na možnou nevěru partnera jsou častějším jevem. Důležitá je komunikace – informujte se navzájem, co jste dělali a s kým jste strávili čas.

Romantika

I ve vztahu na dálku lze udržovat a pěstovat romantiku. Pomůžou vám k tomu technologie, jako je videochat. Říkejte si sladká slovíčka a naplánujte společné večeře, i když budete každý sedět ve svém domově.

Čtěte také:   Jsme singl a jsme happy

Užívejte si svobody a volného času

Nebuďte závislý na vztahu a žijte i pro svou práci, koníčky, přátele a zájmy. Užijte nabytou svobodu, kterou byste si u společného bydlení nemohli dopřát v takové míře.

V dobrém i ve zlém

Nechcete svůj protějšek na dálku zatěžovat svými problémy anebo se naopak podělit se svými úspěchy? Pak děláte velkou chybu. Svěřujte se se vším, co se vám děje, patří to ke vztahu. Partnera tak spravujete se svým životem, do kterého přeci patří.

Tváří v tvář

Komunikujte co nejosobnější formou, nejlépe přes videochat nebo telefon. Vztah na dálku vás může ponoukat jen k psanému projevu, a to pak může prohloubit nejistotu, až se uvidíte tváří v tvář.

Comments are closed.