Ovlivněte svou inteligenci

Zdá se to neuvěřitelné, ale i na inteligenci lze zapracovat. Díky jednoduchým cvičením se ji naučíte ovládat, a tak dosáhnout co nejlepších výkonů.

zdroj: stock.xchng by artM

zdroj: stock.xchng by artM

Naučte se relaxovat

Ne každý umí vypnout mozek a relaxovat. Stačí na pět minut zavřít oči a přemýšlet o něčem příjemném. Dodržujte to alespoň jednou denně.

Myslete kreativně

Tvořivostí vybičujete své myšlení k novým a neotřelým řešením. Měli byste se umět orientovat se ve více oblastech poznání, třeba ve světě umění a obchodu.

Čtěte, čtěte a čtěte

Čtením se nejen dovídáte nové informace, zároveň trénujete i mozek. Čtením se vám také zlepší paměť a rozvíjí slovní zásoba.

Vzdělávejte se

I po vystudování bychom se stále měli vzdělávat. Třeba se naučte nový jazyk nebo pracovat s počítačem. Nezapomínejte, že společnost jde stále kupředu, nestůjte proto na místě.

Stanovte si nové a vyšší cíle

Motivujte se k lepším výkonům. Povedlo se vám něco? Pak dosáhněte ještě lepších výsledků! K tomu si stanovte strategii, jak svých cílů dosáhnout. Cest existuje několik, popřemýšlejte nad tou nejlepší.

Čtěte také:   Dekorační výrobky z PC myší

Hraní her a luštění

Křížovky a moderní hry rozvíjí myšlení, zlepšují inteligenci a podporují mozek k lepším výkonům.

Cvičte

Fyzická aktivita souvisí s mentálními funkcemi. Nevěříte? Svalový pohyb má vliv na růst axonů, které přenášejí informace mezi neurony. Počet jednotlivých axonů má přímý vztah k inteligenci. Pravidelným pohybem tak podporujete vaše myšlení.

Comments are closed.