Prodej bytu v Praze: Poradíme, jak navýšit cenu až o 10 %

PR | Chystáte se na prodej bytu v Praze a chcete prodat sami, bez realitky? Prozradíme vám tajný trik profi prodejců, který navýší cenu vaší nemovitosti až o 10 %.

Jen co začnete přemýšlet o prodeji bytu v Praze, čeká vás první rozhodnutí: budete prodávat sami nebo vše svěříte realitní kanceláři? Dnes se zaměříme na tu první variantu, tedy na prodej bez realitky.

Jak zvýšit cenu bytu?

Tajemství všech úspěšných prodejů je v přípravě a týká se i nemovitostí. Pokud se chcete úspěšně zařadit mezi byty na prodej Praha a porazit konkurenci, nesmíte podcenit přípravu. Je to právě příprava, která dokáže zvednout cenu až o 10 % a navíc výrazně prodej urychlit. A v čem příprava spočívá?

Úklid, oprava a design

Jak už nadpis napovídá, tím tajným trikem je příprava samotného bytu na prodej v Praze. Začněte tím, že opravíte drobné, ale přesto zřetelné vady na kráse: přilepíte odchlíplé lišty na podlaze, vyměníte těsnění u kapajícího kohoutku či jiné podobné drobnosti. Vše, na co jste si dřív nenašli čas a mysleli si, že to ještě počká. Teď je na opravu ten pravý čas.

Čtěte také:   Zvažujete pořízení chemické toalety?

Následovat bude probírka věcí v bytě. Vše je snazší, když už v bytě nebydlíte. Ale i když jej stále máte jako svůj domov, po prodeji stejně budete muset byt vyklidit. Berte to jako příležitost, která vám usnadní celé stěhování. Pro začátek vyhoďte všechny rozbité a nefunkční věci. Stejně je s sebou do nového brát nebudete.

Z bytu, který prodáváte schovejte všechny osobní a drobné věci: fotografie, sbírku mušliček z dovolené, magnetky z lednice nebo dětské hračky. Když už jste v uklízení, udělejte rovnou probírku nábytku. Myslete na to, že především prodáváte prostor a ne nábytek.

Aby se byt krásně rozzářil a dostal nový lesk, vymalujte. Ideálně na bílo. Možná se vám to zdá zbytečné, ale sami uvidíte, co to s vaším bytem na prodej v Praze udělá. Poté se můžete konečně pustit do pořádného úklidu. Vezměte to opravdu z gruntu, vše musí být jako nové.

Dalším krokem je design. Co tím máme na mysli? Správným rozmístěním nábytku a dekorací můžete opticky zvětšit nebo prosvětlit prostor. A to vše je víc než žádoucí. Tipy, jak správně na home staging, jak se takováto úprava nazývá, najdete na webu zipHOME.cz.

Čtěte také:   Cizí jazyky vám rozšíří možnosti

Ostřílení prodejci dobře ví, že první dojem prodává. A to je také cílem vašich úprav: připravit váš byt na prodej v Praze na fotografování a následně prohlídky.

Správná prezentace prodává

Když už máte byt jako z katalogu o bydlení, je na čase jej nafotit. Na fotografiích skutečně záleží, právě ony dokáží ještě víc podpořit celkový dojem. Navíc jsou to právě ony, které upoutají zájemce při prohlížení bytů Praha.

Společně s fotografiemi budete do inzerce přidávat i popis bytu. Snažte se jednoduše a výstižně nemovitost popsat tak, aby inzerát měl hlavu a patu. Začněte popisem interiéru, postupujte od jedné místnosti ke druhé, nepřeskakujte. Následovat budou informace o budově, ve které se byt na prodej Praha nachází, také případné rekonstrukce a informace o spotřebě. Pozor na překlepy a chyby.

Abyste inzerátem upoutali pozornost, začněte jej dvěma až třemi větami, ve kterých vyzdvihnete ty největší výhody. Třeba polohu, výhled apod.

Jak na prodej bez realitky

Asi víte, že abyste prodali, základem je nemovitost inzerovat mezi dalšími byty Praha. Dnes už naštěstí nemusíte svoji nabídku bytu na prodej v Praze zadávat jednotlivě na desítky inzertních míst. Stačí jen jednu vložit na zipHOME.cz realitní seznamku, díky které budete v mžiku inzerovat na všech prestižních realitních serverech. Bez dalšího zadávání.

Čtěte také:   Z obyčejné tužky neobyčejný výtvor

Mnozí lidé, kteří nemovitost hledají, už neztrácejí čas dennodenním hledáním a raději zadají svou poptávku na zipHOME.cz realitní seznamce, která hledá za ně. I vy máte možnost oslovit je se svou nabídkou. Všichni poptávající o podobném bytě na prodej v Praze se o vaší nabídce ihned dozvědí.

Šance na prodej je tak mnohem vyšší než u běžné inzerce. Na zipHOME.cz také najdete všechny potřebné tipy a návody, jak snadno a rychle prodat bez realitky.

Comments are closed.