Vánoční dobrůtky, stačí jen ochutnat

Hledáte nějaké zajímavé, zdravé dobrůtky pro váš vánoční stůl? Zde je malá inpirace toho, že i z dostupných, levných surovin lze vykouzlit nádherá vánoční jídla.

sýrový vánoční stromJednoduché vánoční stromky z různých druhů potravin dokážou vykouzlit vánoční stůl nejen pro vás, ale i pro vaše hosty, či ozbobit váš vánoční večírek. Potřujete jen k tomu ovoce, zeleniu a trochu fantazie.

Okurkový vánoční strom

Na podnos položte větší kulatý kousek okurky. Zapíchněte do něho špejli.  Nakrájené plátky okurky napíchejte na špejli ve tvaru stromku. Ozdobit ho můžete sýrem, či červenou kapíí.

Sýrový vánoční strom

Tento sýrový vánoční strom se vyrábí stejně, jako okurkový. Základem je něco zeleného, tedy opět můžete použít okurku, nebo salát, jen větve jsou již ze sýru. Sýry můžou být různého typu, ale i barev.

Ovocní sněhuláci

Ovoce nepostradatelně patří na vánoční stůl. Chcete-li si vyrobit sněhuláka, či malého Santu, potřebujete jen k tomu, jahody, banány, bílé hrozno, párátka.

jedlé vánoční stromky

jedlé vánoční stromky další

 

vánoční jídlo pro děti

 

Zdroj: http://diyhomedecorguide.com/easy-christmas-treats/, https://growingchefsbc.wordpress.com/2013/12/12/healthy-kid-friendly-holiday-snacks/

 

 

Comments are closed.