Klíč ke krásně upravenému obočí

Krásu vašich očí zvýrazní dobře upravené obočí. S postupujícím věkem dokáže správně tvarované obočí ubrat v obličeji pár let. Dejte si proto záležet s jeho barvou, tvarem a šířkou.

zdroj: stock.xchng by Gökçe özaslan

zdroj: stock.xchng by Gökçe özaslan

Co raději ne?

Povadlé obočí nikdy nemaskujte pomocí odbarvovače, ani nevykreslujte tvrdé tmavé linky nad bílé chloupky obočí. Špatným řešením je i vyholení zbytků obočí a namalování tmavé linky nad nadočnicový oblouk. Módou v úpravě obočí je permanentní zvýraznění obočí tetáží. Ocení ho ženy středního věku, které se pak nemusí obávat rozpíjení líčidel. Nechte si vpravit pigment do kůže pouze na rok a novou linku přizpůsobte stárnutí obličeje.

Vytrhávání

Pro zmírnění bolesti vypněte prsty pokožku a chloupky pinzetou vytrhněte ve směru růstu a směrem nahoru. Obočí upravujte před spaním, aby se zarudlá pokožka do rána zhojila.

Tvarování

Husté obočí způsobuje zamračený výraz. Svěřte se nejprve do rukou kosmetičky, a pak získaný tvar udržujte pravidelným vytrháváním.

Barvení

Obočí můžete zvýraznit tužkou na obočí nebo matnými stíny. Barevné tóny vybírejte v přirozeném odstínu vašich vlasů a vyhněte se líčidel se třpytkami. Pro rychlé doplnění obočí použijte dobře ořezanou tužku a chybějící chloupky domalujte.

Čtěte také:   Máte doma gramofonové desky?

Fixace

Nakonec obočí upravte kulatým kartáčkem od prázdné řasenky. Pokud nedrží tvar a kříží se, po učesání jej přetřete gelem na vlasy a obočí znovu vytvarujte.

Comments are closed.