Zatočte s lupy

S bílými šupinkami ve vlasech se potýká řada lidí, a to i dlouhodobě. Ramena obsypaná lupy jsou nejen estetickým problémem, ale také vás dostávají do nepříjemných situací.

zdroj: stock.xchng by Ehsan Namavar

zdroj: stock.xchng by Ehsan Namavar

Lupy jsou lehkým kožním onemocněním, kdy se odlupuje suchá kůže od hlavy. S postupem času se objevují kromě temena hlavy i u vlasové hranice.

Vznik můžete podpořit používáním agresivních vlasových prostředků, jejich neúplným vymytím nebo častým mytím vlasů. V zimním období k jejich tvorbě přispívá prudká změna teploty.

Lupy také mohou značit nedostatek minerálů a vitaminů anebo upozorňují na plísňové nebo kožní onemocnění. Mívají je také lidé, kteří jsou v neustálém stresu nebo mají narušenou imunitu.

Lupům předejdete používáním k tomu určených šamponů a jemným mytím pokožky hlavy. Čím více budete pokožku hlavy „drbat“, tím se lupy objeví v hojnější míře. V zimě noste čepice. Sice dochází k rychlejšímu maštění vlasů, ale riziko vzniku lupů se snižuje. Dbejte také na zdravou stravu bohatou na vitaminy a minerály a posilte svou imunitu extrakty z jader grapefruitu nebo hlívou ústřičnou. Pokud se pokožka vaší hlavy nezklidní, navštivte dermatologa.

Comments are closed.