Ostrovní ráj Jamajka

Jamajka je ostrov plný palem, bílých pláží, banánovníků a hudby. Od místních domorodců se dočkáte jen pozitivní nálady. A nuda? Té se rozhodně neobávejte.

zdroj: stock.xchng by Rinske Blok-van Middendorp

zdroj: stock.xchng by Rinske Blok-van Middendorp

Jamajka je právem označována za nejkrásnější ostrov Karibiku pro své bohaté lesy, krasové hory a množství řek a vodopádů. Místo je jako stvořeno pro milovníky pirátů, kteří zde v 17. a 18. století našli své útočiště.

Kingston

Hlavní město Jamajky je srdcem ostrova. Soustředí se zde kultura a obchod a ve starém centru města se pravidelně konají řemeslné trhy. Nejnavštěvovanější je muzeum Boba Marleyho, hvězdy reggae. Pouličních party a diskotéky si do sytosti užijete v ulici Red Hills.

Ocho Rios

Městečko se rozprostírá na severním pobřeží. Zezadu je obklopeno zelenými pahorky a z druhé strany ohraničeno širokou pláží lasturovitého tvaru Turtle Beach a přístavem. Asi 3 km od města naleznete Dunn´s River Falls. Po vápencových stupíncích se dostanete na pláž mezi kaskády a jezírka chladné vody, chráněnými vysokým deštným lesem.

zdroj: stock.xchng by Glenn Pebley

zdroj: stock.xchng by Glenn Pebley

Negril

Letovisko na západě ostrova je názorným příkladem života místních obyvatel, kteří tu nabízejí řemeslné výrobky a lahůdky přímo na plážích a ve stáncích. Nedaleko se rozprostírají bažiny Great Morass a mangrovníkové lesy.

Čtěte také:   Turisticky zapomenuté kouty světa

Treasure Beach

Na jižním pobřeží ostrova navštivte čtyři malé mořské, turisticky nedotčené pobřežní místa. Romantické, korálově zbarvené pláže jsou odděleny skálami a spatřit na nich můžete mořské želvy.

Comments are closed.