Za jakými objevy stojí Google Earth I.

Program Google Earth vyjevil dost zajímavé věci, o nichž lidé neměli ponětí. Pojďme si představit ty nejvíce fascinující a dech beroucí objevy.

zdroj: stock.xchng by Sigurd Decroos

zdroj: stock.xchng by Sigurd Decroos

Zbytky prastaré civilizace

Programátor Luca Mori se díval prostřednictvím Google Earth na své město Sorbolo a všiml si černého oválu na satelitních mapách, který měřil 500 yardů. Kolem tohoto oválu se rozprostíraly černé obdélníky. Nešlo o žádnou skvrnu, ale o bývalou dráhu dlouho ztracené řeky a černé obdélníky byly památkou na staré pohřbené budovy. Místní archeologové našli na onom místě keramické střepy a zjistili, že to je 2 000 let stará římská vila.

Nejzachovalejší kráter Země

Jeden italský vědec uviděl na Google Earth zajímavý útvar v nejhůře prozkoumatelné části Sahary. Objevil kráter po meteoritu široký 45 metrů. Objekt, který takový kráter vyhloubil, musel mít něco kolem 1,3 metrů a do země narazil rychlostí 12 800 km/h. Předpokládá se, že jde o nejzachovalejší kráter na Zemi a odhaduje se, že je pár tisíc let starý.

Ztracený svět

Britští výzkumníci prostřednictvím Google Earth zkoumaly Afriku a narazili na vzrušující objev. Nalezli kousek lesa okolo Mozambické hory Mabu, o kterém do té doby neměli ponětí. Vědci se tam vydali v roce 2008 a objevili spoustu nových druhů hmyzu, rostlin a živočichů, kteří se po tisíce let vyvíjeli izolovaně od jiných známých druhů z džungle.

Comments are closed.