Povánoční dieta

O Vánocích máme sklony přejídat se. Stoly se prohýbají pod cukrovím, hojně se jí uzenin a masa a na návštěvách na nás ze všech stran útočí lákavě vypadající dobroty. Po Vánocích pak zjistíte, že jste přibrali několik kil. Jaké potraviny vám pomohou dostat se zpět do formy?

Skořice

zdroj: stock.xchng by YappsCotta

zdroj: stock.xchng by YappsCotta

Když sníte denně půl čajové lžičky skořice, snížíte si hladinu cukru v krvi o 30 %. Skořice zlepšuje účinky inzulinu na buňky a vy pak snáze hubnete.

Řasy

Řasy jsou plné vitaminu C a B a minerálů, hlavně jódu. Ten si hravě poradí s kaloriemi tím, že stimuluje látkovou výměnu.

Jablka

Když si denně dáte dvě jablka, podporujete hubnutí. Jablka obsahují lehce stravitelné sacharidy a pektin, který podporuje trávení a snižuje hladinu cholesterolu.

Kapsaicin

Tato látka je obsažena v chilli papričkách, černém pepři, kurkumě a zázvoru. Kapsaicin způsobuje, že se z něj potíte, a tím se tělo musí zchladit. Při tom spotřebovává hodně energie a vy spalujete kalorie.

Chrom

Tento důležitý stopový prvek je důležitý při látkové výměně cukrů. Ovlivňuje tvorbu inzulinu a zamezuje pocitu hladu. Najdete ho v masu, vnitřnostech, vejcích, rajčatech, kakau a houbách.

Čtěte také:   Podzimní alergie útočí

Zelenina

Většina druhů zeleniny je nízkokalorická. Obsahuje nezanedbatelné množství vody a látek, které stimulují spalování tuků. Proto si s chutí dejte papriky, rajčata, kyselé zelí i luštěniny.

Grapefruit

Toto ovoce obsahuje aminy, které podporují spalování tuků. Jeho účinky se nejvíce projeví, když si ho dopřejete po jídle.

Křehký chléb

Obsahuje až 14 % obilné vlákniny. Ta vám v žaludku nabobtná a vy se budete cítit zasyceni.

Vápník

Tento minerál aktivuje enzymy, které snižují váhu.

Kofein

Kofein zvyšuje spalování tuků tím, že prohřívá tělo a zvyšuje krevní tlak. To má za následek stimulaci látkové výměny.

Voda

Nemá žádné kalorie. Vypijte ji studenou, aby se zvýšila spotřeba kalorií tím, že ji tělo bude muset zahřát na tělesnou teplotu. Zároveň voda naplní žaludek a působí proti hladu.

Comments are closed.