Top secret: impotence

Impotence se netýká pouze starších pánů, u kterých dochází ke změnám v cévním řečišti penisu a k poklesu mužských hormonů. Postihuje také muže v počátcích sexuálního života. Dostavit se může strach z neúspěchu a očekávání.

zdroj: stock.xchng by Felix atsoram

zdroj: stock.xchng by Felix atsoram

K impotentnímu stavu také přispívají psychické poruchy nebo fyzické vyčerpání. Pánové, pokud holdujete alkoholu, i u vás se může časem projevit problém se ztopořením. Kuřákům zase klesá hormon testosteron, který má dopad na erekci. Problém s erekcí může být také projevem cukrovky, aterosklerózy nebo vysokého krevního tlaku.

A jak si udržet sexuální výkonnost do pozdního věku? Dodržuje zdravý životní styl, dbejte na pestrou stravu a zařaďte do svého denního programu fyzickou aktivitu. Snažte se vyhýbat psychické námaze a omezte pití alkoholu a kouření cigaret.

Nestyďte se v případě obtíží navštívit svého praktického lékaře, který se bude snažit najít příčinu impotence a vyšetří vaše pohlavní orgány a prostatu. V případě, že je impotence způsobená psychickou rozladěností, účinná je psychoterapie. Pokud se jedná o příčinu cévního původu, lze stav léčit léky, jež podporují krevní zásobení penisu.

Comments are closed.