Nahraďte chemii v kosmetice přírodou

Průmyslová kosmetika obsahuje plno chemie, která se prostřednictvím pokožky vstřebává do těla. Nahraďte takovou kosmetiku přírodou a dopřejte tak své pleti odpočinek.

zdroj: stock.xchng by aga-grafik

zdroj: stock.xchng by aga-grafik

Přírodní kosmetika

Zkuste jednou zakoupit přírodní kosmetiku, ať už v lékárně nebo v některém specializovaném e-shopu. K dostání jsou varianty pro všechny typy pleti.

Bylinné odvary

Skvěle poslouží nejen pokožce obličeje, ale i celého těla. Jak na to? Přelijte bylinky horkou vodou. Použijte lžíci bylinek na 2 dl vody. Odvar nechejte vychladnout a používejte ho k oplachování obličeje nebo do koupele. Vhodný je heřmánek, měsíček, mateřídouška, třezalka nebo listy lípy. Najděte si na internetu, která bylinka se nejvíce hodí na váš problém.

Bylinné oleje

Výborně nahradí hydratační kosmetiku. Hýčkají vysušenou pleť a mají hojivé účinky, proto je lze použít na drobné ranky nebo pupínky. Naložte bylinky do panenského olivového, mandlového nebo sezamového oleje, nechte je louhovat 14 dní, poté sceďte přes plátýnko a bylinky do přelívaného oleje pečlivě vymačkejte. Bylinné oleje využijete pro péči o vlasy, pro oplach nebo pro zábaly.

Čtěte také:   Pánové, pečujete o svou pleť?

Peeling

Smíchejte hnědý nebo obyčejný cukr s kvalitním olejem a použijte takto připravený domácí peeling k odstranění odumřelých buněk a vyčištění pokožky obličeje a celého těla. Skvělými obrušovadly jsou i mořská sůl nebo logr. Pozor, peeling není určen ke každodennímu používání, frekvence vždy záleží na typu vaší pleti.

Comments are closed.