Pánové, pečujete o svou pleť?

Péče o pleť by se měla stát nedílnou součástí ranní a večerní hygieny. Pleť se nám odmění zdravým vzhledem a pomalejší tvorbou vrásek. Kosmetické přípravky k tomu určené jsou k dostání jak pro ženskou pleť, tak pro tu mužskou. Pánům, kteří se rozhodli odměnit svou pleť péčí, přinášíme základní postup.

Péče o pleť1. Čištění

Mužská pleť se vyznačuje rozšířenými póry a aktivními mazovými žlázami. Pravidelným čištěním se póry uzavřou a zamezí se tvorbě pupínků. Pro takovou péči nepoužívejte obyčejná mýdla, ale přípravky k tomu určené.

2. Peeling

Hloubkové čištění pomocí peelingu provádějte 2 – 3 krát týdně. Běžné peelingy obsahují jemné mikročástice, které vyhlazují pleť, rozzáří ji a důkladně odstraní nečistoty z pórů a odumřelé kožní buňky. Zároveň zabraňuje zarůstání vousů.

3. Hydratace

Po čištění pleti jí dodejte hydrataci kvalitním krémem. Zamezuje vysoušení, podráždění po holení a ztrátě pružnosti pokožky. Krém aplikujte alespoň jedenkrát denně.

4. Péče o oční okolí

Tato opomíjená část obličeje si zaslouží vaši zvýšenou pozornost. Užitím očního přípravku zpomalíte vznik vrásek a dokonce vás některé krémy zbaví kruhů a otoků pod očima.

Čtěte také:   Vyrobte si vlastní peeling!

5. Péče o rty

Pokožka rtů se vyznačuje tenkostí a náchylností k dehydrataci, popraskání a spálení sluncem. Naneste na ně balzám na rty s SPF faktorem. Během pár vteřin budou vaše rty chráněné.

A jak se, pánové, stavíte k péči o vaši pleť? Napište nám svůj postoj!

 

Zdroj fotografie: stock.chng

Comments are closed.