Hudební terapie

O tom, že hudba je lék a má své pozitivní vlastnosti, se ví několik let. Důkládná studia prokázala, že ten kdo poslouchá přijemnou hudbu, je šťastnější, chytřejší, vyrovnanější, optimičtější.  Naše mozky jsou pevně propojeny na poslech hudby. Vydají impuls k tomu, abychom se zaposlouchali do líbezných tónů a zároveň dopřáli našemu tělu odpočinek, relax.

Dnes lékaří vědí, že hudba nabízí mnohem více, než jen samotný poslech. Dokáže posílit imunitní systém pacientům po operaci, rychleji se zotavují, sníži se jim krevní tlak a srdeční frekvence. Těhotným ženám zase pomáhá hudba zvládnout  náladovost, stres.  Muzikoterapie je osvědčená léčba proti úzkosti, depresi, osamělosti každého jedince.

Co je to za hudbu, která nás dělá  šťastným?hudba

Prvně je to rytmus a tempo. Je-li píseň rychlejšího tempa, dokáže hudba rozproudit krev v našem těle a náš mozek začně pracovat na představivosti. Hlava, ruce, nohy se začnou hýbat a vy pocití jakousi úlevu. Zapomenete na běžné starosti, strasti.

Text písně.  Pokud je píseň v rodném jazyce, rychle pochopíte, o čem se zpívá. Krásná, dojmná slůvka pohladí vaši duši a pevně se razyje do vašeho srdce. Je-li píseň v cizím jazyce, obsah většinou pochopíte z videoklipu.

Čtěte také:   Cizí jazyky vám rozšíří možnosti

Hudba je lék na vaše srdce, duši a dopřeje vám si odpočinout od starostí. Stačí se jen zaposlouchat.

 

Fotografie publikována se svolením od Stockimages Photography/FreeDigitalphotos

Comments are closed.