Slovenský Slávik končí

Organizátoři hudební ankety Slávik se po patnácti letech působení rozhodli pro jeho ukončení. Došli k tomu na základě vyhodnocení předchozích ročníků. Důvodem je klesající zájem veřejnosti o hlasování, které bylo smyslem a základem celé ankety o nejoblíbenější interprety slovenské populární hudby.

Slávika tak postihl stejný osud jako ocenění Aurel akademie populární hudby, které na Slovensku byly naposledy uděleny za rok 2008. Slovenští interpreti tak mohou leda závidět českým kolegům z hudební branže, kde se Český slavík Mattoni i ocenění Anděl těší pozornosti fanoušků i odborné veřejnosti.

V historicky prvním ročníku ankety Slávik za rok 1998 byli vítězi Pavol Habera, Barbara Haščáková a skupina Elán. Za rok 2012 si zlatou sošku odnesli Peter Cmorik, Tina a skupina DESmod, které k vítězství stačilo 8176 bodů. A protože jednomu interpretovi mohli Slováci udělit až tři body, rozhodly teoreticky o jejich vítězství necelé tři tisícovky lidí.

V uplynulých 15 ročnících byla nejúspěšnější skupina Elán, která získala osm sošek, DESmod o jednu méně, Zuzana Smatanová jich získala šest, Peter Cmorik pět a Miro Žbirka a Richard Müller po třech soškách.

Čtěte také:   Michael Schumacher konečně reaguje na své okolí

Další zajímavé články

Comments are closed.