Jak nezničit účinky cvičení? Vyvarujte se těmto hříchům

Hodně a často cvičíte, abyste konečně získali svou vysněnou postavu, ale očekávané výsledky se stále nedostavují? Přemýšlíte, kde jste udělali chybu? Přečtěte si následující řádky a třeba se v nich poznáte.

zdroj: stock.xchng by Ariel da Silva Parreira

zdroj: stock.xchng by Ariel da Silva Parreira

S cvičením to přeháníte

Jako ve všem i tady platí pořekadlo, že všeho moc škodí. Tělo musí odpočívat, aby se zregenerovalo. Maximálně sportujte třikrát až čtyřikrát týdně. Poradí vám i vaše pocity. Všímejte si signálů těla a pozorujte, jestli vám intenzivní cvičení spíše neubližuje a zda z něho máte radost, baví vás a cítíte se po něm dobře. Pokud nic z toho nepociťujete, raději od cvičení upusťte a jděte se projít nebo si zatancovat.

Milujete extrémy

Patříte do skupiny lidí, které uspokojí pouze extrémní sportovní zážitky? Možná i vy ve volném čase provádíte různé zátěžové aktivity, věnujete se náročným sportům a dalším mezním činnostem. Po odeznění euforie vás však čeká mrzutá nálada, zklamání, pocity prázdnoty a vyčerpání.

Odpočíváte stylem, který vyčerpává

Pohyb není jen pro potěchu těla, ale i mysli. Odpoutejte se od starostí, když už se dáte do posilování nebo nějakého sportu. Uvolněte se a neřešte otázky, zda jste nazvedali dostatečné množství kil nebo naběhali potřebný počet kilometrů. Pohyb si musíte užívat.

Čtěte také:   Neštovicová turistika, aneb nechat nakazit děti?

Zapomeňte na volání a surfování

Mnoho z nás se neumí odpoutat do výdobytků pokroku. Nastavte si meze a respektujte své soukromí. Když odejdete z práce, nezabývejte se pracovními úkoly. Stejně tak to platí i o cvičení, nedělejte si z relaxace pracovní aktivitu, která z vás vysaje poslední zbytky energie. Vydržte to a buďte po dobu cvičení nepřipojeni.

Odměňujete se po cvičení jídlem

Pokud chcete shodit nějaká ta kila, je špatná filozofie, že za cvičení si zasloužíte pořádnou vydatnou večeři. Jezte dobře během dne a něco malého si dejte i dvě hodiny před cvičením. Po něm si dopřejte polévku, zapečenou zeleninu nebo obložený talíř.

Comments are closed.