Zázvorový sirup posílí vaši imunitu

Barevný podzim je tu a s ním i velmi neoblíbené bacily v podobě častých nachlazení, chřipek. Nejvíce na to trpí malé děti a starší lidé. Bohužel je to o naší imunitě a trošku i o genech. Avšak odolnost organismu proti virózám můžeme podpořit mnoha způsoby jako je pravidelné saunování, zdravá strava, ale i konzumace vitamínů zakoupených v lékárnách.  Nicméně jsem toho názoru, že sama příroda nám dává mnoho cenných, zdravých vitamínů, stačí si je jen vzít, nebo připravit. Jednou z nich je zázvorový sirup. Jeho výroba je snadná, rychlá a hlavně účinná.

zázvorový sirupO léčivých účincích zázvoru již věděli dávno naši předkové. Zázvor se tedy stal nedílnou součástí nejen gastronomie, ale i lékařství. O zázvoru se všeobecně ví, že napomáhá k trávení, léči migrénu, zlepšuje krevní oběh, léčí nechutenství, zvyšuje imunitu, lečí různé nemoci jako je nachlazení, rýmy, kašel a i v neposlední řadě je to silné afrodiziakum. Chcete-li si tedy připravit zázvorový sirup, zde je ověřený recept.

Zázvorový sirup – recept

Potřebujete větší šroubovací sklenici, ideálně tak 1 litr, 1 až 2 citróny – dle velikosti a jeden zázvor. Nejprve si očistíme citrón, oloupeme a nakrájíme na kolečka. Tak samo to uděláme se zázvorem, ale nakrájíme na kostičky. Množství zázvoru musí být v takovém množství, aby ideálně vyplnil láhev ze čtyřech pětin. Zázvor s citrónem vkládáme do sklenice střídavě a vše poté zalijeme medem. Necháme odstát někde v chladnější místnosti zhruba 3 dny. Poté slijeme zázvorový sirup do čisté sklenice a podáváme malým dětem 1 krát denně (není doporučeno kojencům, batolatům, kojícím a těhotným ženám, lidem trpící problémy se žaludkem) a dospělým 2 krát denně. Takto připravený zázvorový sirup spotřebujte ideálně do 1 až 2 měsíců.

Čtěte také:   Léčebná síla konopí

Fotografie publikována se svolením od OZphotography FreeDigitalPhotos.net

 

Comments are closed.