Hvězdami večera britské kultury budou herci z Haló haló

Bodré podoledne! Kdo by někdy nezaslechl tuto hlášku z kultovního seriálu Haló haló? Dne 16. listopadu od 12.00 se koná beseda s britskými herci z tohoto seriálu, a to v klubu Novotného lávka v Praze.

zdroj: http://www.mp3hits.cz/hal-hal-komplet-1-9-s-rie-plus-speci-l-z-r-2007-t25712.html

zdroj: http://www.mp3hits.cz/hal-hal-komplet-1-9-s-rie-plus-speci-l-z-r-2007-t25712.html

Těšit se můžete na Kim Hartmanovou (Helga) a Richarda Gibsona (Herr Flick). Můžete se s nimi vyfotografovat, popovídat a získat autogram. BritFest je ale také o tematických workshopech, britských vánočních zvycích a ochutnávkách jídel.

Seriál Haló haló se dočkal již několika repríz a vysílat se u nás začal v devadesátých letech.

Zajímavosti

  • V seriálu vystupuje celkem 18 postav.
  • V roce 1990 muselo být natáčení přerušeno, protože hlavní představitel Reného Gorden Kaye měl těžkou autonehodu a půl roku byl nemocen.
  • Postava Reného si v seriálu často dobírá poručíka Grubera pro jeho homosexualitu, ale ve skutečnosti představitel Reného Gorden Kaye je na muže.
  • Madam Edith (Carmen Silvera) o sobě tvrdí, že nekouří. Její představitelka Carmen Silvera však jako kuřačka zemřela na rakovinu plic.
  • Původně byl obraz Padlé Madonny s velkými balónky od Van Clompa námětem pro jednu z mnoha vtipných scén, ale nakonec se stal jedním z hlavních témat seriálu.
  • Seriál se umístil na 13. pozici v diváckém žebříčku BBC 100 nejlepších britských sitcomů.
Čtěte také:   Slovenský Slávik končí

Další zajímavé články

Comments are closed.