Turisticky zapomenuté kouty světa

Stačí vyslovit název těchto států a mnozí z nás předem odmítnou navštívit tamější končiny. Přinášíme vám pět států, které dokáží turisticky překvapit.

5. Etiopie

Převládající chudoba a hladomor jsou k vidění napříč celou Etiopií. S touto situací ostře kontrastuje hlavní město Adrie Abeba, v kterém najdete nejluxusnější hotely na celém africkém kontinentu. Navštívit můžete 13 národních parků. Vrcholným zážitkem je pozorování volně žijících divokých zvířat a nezapomenutelných západů slunce nad savanou.

4. Pákistán

Pákistán leží na hranici s Afghánistánem, kde ještě v nedávné době pobýval Usáma Bin Ládin. Možná je to k neuvěření, ale v této zemi se za poslední dekádu místní obyvatelé obešli bez vládních převratů, teroristických útoků a větších vojenských konfliktů. V severovýchodní části země stojí za překonání jedny z nejvyšších vrcholů světa, jako je osmitisícovka K2.

3. Irán

Lidé v této zemi žijí v přísné cenzuře a pod ostrým diktátem vlády v čele s fanatickým prezidentem. Kromě nestabilní vlády tu nalezneme nejlepší prašan na světě. Irán se chlubí tisíciletou historií perské kultury, památkami zapsanými na seznamu UNESCO a 3000 let starými městy s vřelým přístupem lidí.

Čtěte také:   Chystáte se na zimní dovolenou do Itálie? Nejlepší volbou je Livigno

2. Arménie

Tato země si prošla genocidou ze strany sousedních Turků, ale zachovala si svůj ráz. Panenská příroda, pohoří s výškou nad 4000 metrů, odlehlá místa a horské túry jsou jako stvořené pro osamocené dobrodruhy. Nepotkáte tu davy turistů ani řady hotelů. Sny o rybaření vám splní hejna vypasených ryb. Většina z místních obyvatel jsou pohostinní lidé, kteří vám nabídnou něco z arménských specialit.

1. Barma

V roce 2008 se země nacházela na pokraji občanské války. Při protestech tehdy zemřelo více než 100 tisíc obyvatel a o domov přišlo více než milion lidí. Turisté se nenechali odradit minulou situací a do této oblasti přicházejí, aby byly svědky západu slunce nad 4000 buddhistickými chrámy na pláních Bagan a plovoucích vesnic na jezeře Inle. Zastávku si udělejte u pagody z ryzího zlata Shewadagon a vychutnejte si mix čínské, indické a jihovýchodní kultury.

 

Comments are closed.