Co zvážit při výběru televize?

V dnešní době vlastní televizi téměř každá domácnost a jednou za čas řeší nákup nové. Co zvážit, než investujeme do televize?
Vybíráme televizi

Velikost televize

Vybírejme ji podle prostoru v místnosti. Moderní LCD a plazmy jsou k očím šetrné, proto můžeme koupit televizi s větší obrazovkou.

Rozlišení

Na trhu jsou k dostání rozlišení:

  • 1366 x 768 bodů (HD ready), kdy je televize schopna zobrazit HD signál 720p a
  • 1920 x 1080 bodů (Full HD), kdy televize zobrazuje signál 1080p.

Pro sledování zpráv a klasických televizních programů postačí televize s nízkým rozlišením, ale přesáhne-li velikost obrazovky metr, doporučuje se investovat do Full HD.

Konektory

Ideálním modelem je televize s přebytkem konektorů, protože řada elektrotechniky s možností televizního propojení má různá zakončení.

Plazma x LCD

Plazmovou televizi s velkou obrazovkou pořídíme za nízkou cenu. Vyznačuje se širokými pozorovacími úhly, ale je těžká a má výrazně větší spotřebu elektrické energie. LCD televize nabízí vysoké rozlišení malých televizí a úsporu elektrické energie. Za denního světla vyzařuje jasnější a sytější obraz.

Wi-Fi adaptér

Pomocí adaptéru se snadno připojíme do bezdrátové sítě a získáme přístup k internetu v televizi.

Čtěte také:   Tipy na vánoční dárky na poslední chvíli

Digitální tuner

Umožňuje příjem digitálního vysílání. Pro příjem vysílání ve vysokém rozlišení je zapotřebí, aby televize uměla pracovat s kódováním MPEG-4 (HDTV).

Led podsvícení

Jedná se o způsob podsvícení pomocí diod, čímž dochází k nižší spotřebě a k dosažení tenčího těla televize. Ve vysokém rozlišení je znatelný kvalitnější obraz.

Televize s 3D efektem

Po přepnutí do 3D obrazu a po nasazení speciálních brýlí dosáhneme trojrozměrného obrazu. Zatím se u nás ve 3D příliš nevysílá a nabídka filmů bývá omezená. To se však postupem doby může změnit.

 

Zdroj fotografie: stock.chng

Comments are closed.