Zimní Rakousko je plné novinek

Rakousko láká turisty i na jiné věci než jenom na modernizované lanovky a nově vystavěné wellness hotely. Poznejte krásu hor po západu slunce nebo ochutnejte víno, které dozrává ve třech tisících metrech nad mořem!

zdroj: stock.xchng by Nik Thaele

zdroj: stock.xchng by Nik Thaele

Tyrolské ledovce

Nejvyšší lanovkou Rakouska Wildspitzbahn s vyhřívanými sedadly se za šest minut dopravíte do nejvýše položené rakouské kavárny. Ta je jedinečná pro svou visutou terasu a panoramatickou skleněnou stěnu. Na Stubaiském ledovici pak můžete projít lavinovým kurzem nebo se vydat na freeridový výlet s horskými průvodci. Nejpůsobivější středisko, co se týče architektury, je bezesporu Ötztal. V prosinci byla v Söldenu otevřena designová restaurace s visutým mostem ke špici Gaislachkogl.

Kitzbühelské Alpy

Pořiďte si lyžařskou kartu Kitzbüheler Alpen AllStarCard a užijte si jízdu na celkem tisíc kilometrů dlouhých sjezdovkách v deseti nejmalebnějších tyrolských a salcburských střediscích.

Korutany

Navštivte Heiligenblut pod Großglocknerem a vydejte se s horskými vůdci na noční lyžařskou túru, na výlet na sněžnicích ke kozorožcům či na večerní lezení po zmrzlých ledových stěnách.

Čtěte také:   Dech beroucí krásy Českého Krumlova

Rakouská Šumava

Mezi oblíbená střediska Rakouska patří Hochficht, které marně čeká na přímé propojení s lipenskou stranou Šumavy. Sternstein si připravil pro lyžaře lahůdku, nabízí jim slevu lyžování na celý den pro dva za cenu jednoho. Stačí předložit poukaz z turistického průvodce Grengzenial, který obdržíte zdarma, pokud se ubytujete na Lipně či v rakouské části Šumavy. Zakoupit jej také můžete ve většině infocenter.