Kopřivová kúra očistí vaše tělo od škodlivých látek

Kopřiva je u nás nejznámější léčivá rostlina. Proslulou se stala tím, že při doteku začne pálení a prvně co uděláme je, že si postižené místo začneme škrábat, nebo chladíme studenou vodou. V lidovém léčitelství se kopřiva používá při revmatických nemocí, bojuje proti jarní únavě, má močopudné účinky, ale i pro krásné, lesklé vlasy.

kopřivaI když kopřivu můžete sbírat od jara až do podzimu, nejvíce cenných látek má kopřiva právě v jarním období. Listy kopřivy se sbírají ideálně brzy ráno a je-li měsíc v úplňku. Říká se, že právě v tomto čase kopřiva obsahuje nejvíce účinných látek. Jestli je to pravda, nebo ne, je těžko posoudit. Pociťujete-li jarní únavu, výluh z kopřivy je tím pravým lékem. Pije se pravidelně, ideálně jeden měsíc a vždy ráno. Jeho repct naleznete o níže.

Boj proti šedivým vlasům

Kopřivy pomáhají proti šedivým vlasům, ale i pro růst zdravých, nových vlasů. Využívá se k tomu jak výluh z kořene kopřivy, který je o něco složitější, tak listy. Hrst listů kopřivy vhodíme do 1/2 vařící vody a necháme pod pokličkou odstát. Poté scedíme. Výluh z kopřivy pijeme každý den. Listy ale nevyhazujeme. Můžeme je jednak sníst, ale především je vtíráme do pokožky kštice co druhý den.  Je nutné se vyhnout konzumaci nezdravým tukům, ale i sacharidům.  První změnu již můžete vidět za 2 měsíce.

Čtěte také:   Muži milují obnažená stehýnka...

 

Obrázek: pixabay.com

Comments are closed.